Certina, czyli trwałość i dokładność przede wszystkim

Damskie i męskie zegarki szwajcarskiej firmy Certina od lat kojarzą się z elegancją i jednocześnie prostotą stylistyczną, dużą dokładnością oraz ogromną trwałością. Stało się tak dzięki ciągłemu rozwojowi techniki produkcji oraz wykorzystaniu konkretnych materiałów.

System DS

Przełomowym momentem w liczącej ponad 125 lat historii firmy Certina, było wprowadzenie w 1959 roku mechanizmu podwójnego zabezpieczenia, czyli Double Security Concept, w skrócie określanego przy każdym modelu literkami DS. Polega on na zastosowaniu w zegarkach odpornego na zarysowania szafirowego szkła, dwóch dodatkowych elementów uszczelniających zespół koronki i wałka naciągowego, specjalnej uszczelki dekla koperty oraz grubszego dekla koperty, dzięki czemu jest ona sztywniejsza, trwalsza i szczelniejsza. Wszystkie zegarki Certiny oferowane przez cenioną, mającą ponad 100-letnią tradycję krakowską firmę Płonka na stronie Zegarki.com, są podwójnie zabezpieczone. Ofertę można sprawdzić na tej stronie (http://www.zegarmistrz.com/Zegarki_Certina-k31-0–.html).

Wprowadzenie systemu DS stanowiło wstęp do powstania w późniejszych latach serii zegarków sportowych dla pań i panów, w tym do nurkowania, odpornych na duże ciśnienia. Także do uprawiania ekstremalnych sportów powyżej poziomu morza jak wspinaczka w wysokie partie gór. DS to dziś symbol określonej jakości zegarków Certina.

Mechanizm PreciDrive

Wiele modeli zegarków firmy Certina posiada mechanizm PreciDrive. To bardzo nowoczesne i niezwykle precyzyjne rozwiązanie, dzięki któremu dokładność zegarków jest jeszcze większa. Dzięki zastosowaniu mechanizmu PreciDrive, roczne spóźnienie lub przyspieszenie zegarka Certina zamyka się w granicach 10 sekund! To mechanizm 10-krotnie dokładniejszy niż tradycyjne mechanizmy kwarcowe. Spotkać go można, chociażby w produktach Certiny z serii DS2, które dostępne są na stronie Zegarmistrz.com.

Stal nierdzewna

System DS to jeden z elementów mających wpływ na trwałość zegarków firmy Certina. Kolejnym jest zastosowanie w produkcji wysokiej klasy stali nierdzewnej do wykonania kopert oraz bransolet i ich zapięć. Nierdzewna stal 316L jest bardzo odporna na korozję i ma właściwości hipoalergiczne, czyli niesie ze sobą bardzo niewielkie ryzyko wystąpienia alergii. Stal może też zostać wzbogacona niewielką ilością niklu.

Tytan

Jeśli coś jest wykonane z tytanu, jest to równoznaczne z trwałością. I jest niemal o połowę lżejszy od stali. Certina wykorzystuje tytan do produkcji kopert, bransolet oraz zapięć w niektórych modelach. Zastosowanie tego metalu również przyczynia się do podniesienia trwałości zegarka.

Aluminium

Leciutki, odporny na korozję i zmiany temperatury, niepowodujący alergii metal jest częstym tworzywem przy produkcji zegarków Certiny. Szwajcarzy używają wyłącznie anodowanego aluminium, czyli wzmocnionego, twardszego i odporniejszego na korozję.

Materiały ceramiczne

W produkcji zegarków Certina wykorzystuje się także materiały ceramiczne. Służą do wzmocnienia konstrukcji, co odbywa się w procesie o temperaturze 900 stopni. Ceramiczne fragmenty można znaleźć, chociażby na zagięciach i kantach. Są one nie tylko eleganckie, lecz również bardzo trwałe, odporne na zarysowania i hipoalergiczne.

Szafirowe szkło

Znakiem rozpoznawczym zegarków formy Certina jest obok systemu DS także szafirowe, nierysujące się szkiełko. Powstaje ono w wyniku podgrzewania tlenku aluminium do temperatury ponad 2000°C. Powstała w ten sposób bryłka jest z niezwykłą precyzją cięta na cieniuteńkie listki, które później są dopasowywane i szlifowane. Szkiełko szafirowe występuje we wszystkich modelach zegarków Certina. Doskonale chroni eleganckie cyferblaty.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ