jak się opalać

Lato rządzi się swoimi prawami. Kiedy temperatury wzrasta wszyscy chętnie wystawiamy swoje ciało na działanie promieni słonecznych. Najlepiej w opalaniu zachować umiar i stosować podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas zażywania kąpieli słonecznych.

Jak bezpiecznie się opalać?

Poniżej wymienione jest 7 rad, dzięki którym każdy z nas będzie wiedział, co to znaczy ‚bezpieczne opalanie’.

Zasada numer jeden – unikaj solarium.
Solarium to oczywiście szybki i bardzo wygodny sposób na dodanie sobie opalenizny. Jednak jest to metoda, która nie niesie za sobą żadnych korzyści zdrowotnych. Wręcz odwrotnie, promieniowanie UV może przyczynić się do uszkodzenia oczu i skóry.

Zasada numer dwa – dostosuj krem do swoich potrzeb.
Półki sklepowe uginają się od rodzajów kremów z różnymi filtrami. Zasada dobierania wysokości filtra jest taka, że wysokość filtrów powinna być dopasowana wyłącznie do rodzaju skóry.

Zasada numer trzy – stosuj krem ochronny co kilka godzin.
Krem, który został nałożony jeden raz i na dodatek w godzinach porannych nie będzie działał cały dzień. Zwłaszcza gdy się kąpiesz, wycierasz ręcznikiem lub mocno pocisz. Aby zwiększyć bezpieczeństwo należy nakładać krem co 2-3 godziny.

O czym należy pamiętać podczas opalania?

Zasada numer cztery – używaj kremu z filtrem niezależnie od pogody.
Nawet gdy jest pochmurnie promieniowanie UV nadal występuje. Zaleca się stosowanie kremów z filtrem przez cały rok – dzięki temu spowolnimy proces starzenia się skóry.

Zasada numer pięć – opalaj się w bezpiecznych godzinach.
Najbardziej szkodliwe promieniowanie jest w godzinach między 11.00 a 15.00. Niezbędne są w tym czasie kremy z najwyższym filtrem.

Zasada numer sześć -nie zapominaj o nawodnieniu.
Bardzo często w upalne dni zapominamy o regularnym piciu wody. Odwodnienie utrudnia regenerację skóry i zwiększa ryzyko udaru słonecznego.

Zasada numer siedem – chroń głowę.
Brak ochrony głowy podczas długiej ekspozycji na słońce może skończyć się udarem słonecznym. Dlatego bardzo ważne jest, aby chronić tą część ciała szczególnie.

Przeczytaj też: PIELĘGNACJA – JAKIE SĄ PODSTAWOWE ZASADY?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ