masaż

Relaks dobrze wpływa na psychikę, a także ciało. Potwierdzi to każdy, kto chociaż raz do na masażu relaksacyjnym. Jest on łagodny i dobroczynny, przede wszystkim dla twarzy i nóg. Odpręża on zmęczone mięśnie oraz stawy. Dzięki niemu ból potrafi zniknąć. Właśnie dlatego, nie jest niczym dziwnym to, że jest on tak popularny oraz pożądany przez klientów. Masaż ten znany jest od stuleci. Sporo zasług jego rozwoju przypisuje się dalekie mu wschodowi. Obecnie możemy korzystać z doświadczeń innych kultur oraz cywilizacji, a tak żeby pracować coraz to nowsze formy masażu relaksacyjnego. Oto kilka opcji.

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/masaz-relaksacyjny-rodzaje-i-pomysly/

Masaż – klasyczny relaks

Jest to najpopularniejsza forma masażu, jaką możemy spotkać w salonach oraz gabinetach masażystów. Jego zakres obejmuje całe ciało. Podczas masażu każda partia ciała jest głaskana, ugniatana, a także oklepywana. Tempo ruchów oraz odpowiednie wyczucie łagodzi nerwy, oddala ból oraz leczy.

Masaż tajski

Masaż prosto z Tajlandii w wersji klasycznej będzie działał przeciwbólowo oraz relaksacyjnie. Będzie działał również na naszego ducha, ponieważ przywraca spokój oraz stabilność emocjonalną. Osoba masowana kładziona jest w pozycji zbliżonej do praktykowania jogi. Masaż polega na rozciąganiu poszczególnych partii ciała oraz stosowaniu ucisku. Musimy pamiętać o tym, że osoba prowadząca masaż tajski musi mieć założone wygodne ubranie. 

Masaż lami lami

Jest to masaż, który w swoje pochodzenie znajduje na Hawajach. Relaksuje on całe ciało oraz rozładowuje napięcie, oraz prowadzi do rozluźnienia. Ciało dotykane jest płynnymi ruchami. Może prowadzić jedna osoba, ale pełny efekt daje uzyskanie relaksacji w przypadku gdy prowadzi go nawet trzech masażystów jednocześnie. Wskazane jest, aby podczas masażu włączone była muzyka kojarząca się ze słonecznym Honolulu oraz piaszczystymi plażami.

Zobacz też: http://www.optimusplus.pl/masazysta-w-sanatorium/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ