piekarnik elektryczny
fot. pixabay.com

Piekarniki elektryczne cieszą się ogromną popularnością. To praktycznie podstawowe sprzęty AGD, które mamy w swoim domu Piekarnik elektryczny wolnostojący doskonale sprawdzi się jako zamiennik sprzętu klasycznego, na który nie mamy miejsca w swojej kuchni. Sprawdź, jaki piekarnik elektryczny wybrać.

Zobacz też: https://zakupowyporadnik.pl/jaki-piekarnik-elektryczny-wolnostojacy-wybrac/

Piekarnik elektryczny

To wolnostojący sprzęt AGD, który doskonale sprawdzi się w małej kuchni. Obecnie piekarniki elektryczne wolnostojące niewiele różnią się od klasycznych modeli. Można w nich przygotować większość potraw, a ograniczać będzie nas tylko ich pojemność.

Piekarniki te służą zarówno do pieczenia, a także do podgrzewania posiłków. Zmieszczą się w małej kuchni i z pewnością przysłużą się każdej osobie, która z chęcią korzysta z dobrodziejstwa piekarników, raz na jakiś czas.

Piekarniki elektryczne są wyposażone w dwie grzałki, górną i dolną, a więc mają możliwość pieczenia górnego, dolnego, a także z użyciem dwóch grzałek. Niektóre modele mają nawet płytę, która wzmacnia pola grzewcze.

Piekarniki elektryczne mają w swoim wyposażeniu również ruszt, blachę, a nierzadko nawet rożen czy uchwyty do wyjmowania gorącej blachy. Mają również szczelne drzwi, które nie pozwalają na utratę energii podczas pracy, a także chronią osobę przed poparzeniem się.

Jaki model wybrać?

Decydując się na zakupi piekarnika elektrycznego warto sprawdzić jego wyposażenie. Nowoczesne modele posiadają już termosondę, prowadnice teleskopowe, wózek, opuszczany grill, funkcje utrzymywania temperatur, podświetlany panel sterowania, funkcję pyrolizy, aktywny katalizator, a także wkłady z emalii katalitycznej. Mogą również mieć wyświetlacze cyfrowe, elektroniczną automatykę programów, wytwornicę pary.

Wybierając model piekarnika sprawdźmy jego moc oraz możliwości grzewcze. Warto zainwestować więcej, aby nasz model miał również możliwość pieczenia z termoobiegiem, a także kilka innych dodatkowych funkcji, które ułatwią nam pracę i przygotowywanie naszych potraw.

Przeczytaj też: http://www.rebel-tv.pl/mini-piekarnik-co-musisz-wiedziec/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ