Chociaż zmarszczkom możemy na różne sposoby zapobiegać, to jednak nie jesteśmy w stanie wyeliminować ich całkowicie. Pojawiają się prędzej czy później. Aby wymazać je z twarzy, nie wystarczą dobre kosmetyki. Gdy chodzi o skuteczność, prym wiodą profesjonalne zabiegi medycyny estetycznej, w tym botox oraz kwas hialuronowy. Na co warto się zdecydować?

Botox jest kojarzony przede wszystkim z usuwaniem zmarszczek z twarzy. Toksyna botulinowa, ponieważ tak właśnie określa się botox, jest w stanie miejscowo wygładzić zmarszczki poprzez przerwanie lub osłabienie przewodnictwa nerwowego mięśni.

Z kolei w przypadku kwasu hialuronowego mamy do czynienia z wypełnieniem zmarszczki. Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w skórze, której zadaniem jest wiązanie cząsteczek wody. Ilość kwasu hialuronowego w skórze maleje z wiekiem, co powoduje, że skóra jest wiotka i narażona na powstawanie zmarszczek.

Botox czy kwas hialuronowy?

Zasadniczo zarówno botox, jak i kwas hialuronowy mają swoje zalety i wady. W związku z tym mają one także inne zastosowanie. Zatem pacjentka czy pacjent powinni skonsultować się z lekarzem medycyny estetycznej, który będzie w stanie ocenić kondycję skóry i wskazać, jaka metoda sprawdzi się najlepiej.

Toksyna botulinowa jest najczęściej używana w przypadku zmarszczek mimicznych oraz zmarszczek w obrębie górnej części twarzy. Botoksem wypełnia się między innymi zmarszczki poziome i pionowe czoła, kurze łapki.

Kwas hialuronowy jest używany z kolei o wypełnieni bruzd nosowo-wargowych, modelowania kształtu ust, rysów twarzy, krzywizny nosa. Stosuje się go również w okolicy oczu. 

Warto również wskazać, że lekarz może zastosować połączenie tych dwóch metod, czyli wykonać zabieg z użyciem kwasu hialuronowego i preparatu botox Lublin jest jednym z miast, gdzie możemy skorzystać z tego rodzaju usług w renomowanych gabinetach medycyny estetycznej.

Podsumowując, zarówno zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego, jak również botoksu są w stanie dać nam bardzo dobre efekty. Warto jednak pamiętać, że wskazania do ich zastosowania są inne i o tym, co wybrać, powinien zadecydować lekarz.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ