Większość z nas na co dzień w ogóle nie myśli o tym, że któregoś dnia będzie musiała skorzystać z usług detektywa. Kiedy spotyka nas taka konieczność, często nie wiemy, do kogo się udać. W Polsce wciąż brakuje wiedzy o tym, na czym polegają usługi detektywistyczne. Wiele osób ma o tym zawodzie wyobrażenie zbudowane na podstawie kreacji filmowych i powieściowych. Z tego powodu, gdy sami mamy udać się do detektywa, czujemy się zagubieni. Podpowiadamy, czym warto się kierować podczas wyboru detektywa.

Nie tylko najniższa cena jest istotna

Jest rzeczą zupełnie zrozumiałą, że szukamy korzystnych okazji. Wybierając detektywa nie powinniśmy jednak kierować się wyłącznie kryterium najniższej ceny. Zbyt niskie stawki powinny wzbudzić naszą nieufność – może się okazać, że w danym biurze detektywistycznym pracują osoby bez dużego doświadczenia, lub też nie przykładają się one zbyt mocno do realizacji zleceń.

Sprawdź, czy detektyw działa zgodnie z prawem

Podstawową kwestią, którą powinniśmy zweryfikować, jest to, czy detektyw w ogóle działa zgodnie z prawem. Do wykonywania tego zawodu niezbędne jest spełnienie pewnych formalności: posiadanie wpisu do Ewidencji Działalności Regulowanej MSWiA i licencji detektywistycznej. Jeśli mamy wątpliwości, nie wahajmy się prosić o okazanie tych dokumentów. Zachowajmy jednak czujność. Niektórzy oszuści próbują przedstawiać inne dokumenty np. licencję ochroniarską, by uśpić naszą czujność.

Wybierz detektywa specjalizującego się w sprawach podobnych do Twojej

Zanim zdecydujemy się na wybór detektywa, dowiedzmy się, w jakich sprawach się specjalizuje i jakie ma doświadczenie. Nie każdy detektyw jest dobry we wszystkim. Detektyw, który zbiera głównie dowody na potrzeby postępowania rozwodowego, może nie sprawdzić się zupełnie, gdy dostanie zlecenie zbadania nieuczciwej konkurencji w biznesie lub poszukiwania zaginionej osoby. Duże biura detektywistyczne, jak na przykład: detektyw.com.pl zatrudniają często wielu specjalistów z różnych dziedzin.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ