Frezarka

Co musisz wiedzieć o frezarkach do paznokci, zanim dokonasz zakupu? Do czego w ogóle służy to urządzenie?

Frezarka – najważniejsze informacje

Na początek naszym obowiązkiem jest uzupełnienie, czym właściwie jest frezarka. Zatem frezarka to nic innego, jak dość niewielki i bardzo praktyczny sprzęt, który pomoże Ci wykonać wysokiej jakości manicure w domu. Co więcej, profesjonalne frezarki do paznokci to podstawowe wyposażenie salonów kosmetycznych – oczywiście w warunkach domowych nie potrzebujesz sprzętu z aż tak wysokiej półki. Posiadanie frezarki otwiera przed Tobą możliwości wykonania różnorodnych stylizacji paznokci, choć frezarka sama w sobie służy głównie do opracowania skórek oraz paznokci. Wszystko zależy od tego, czego oczekujesz, oraz jakie frezy posiadasz – frezy to z kolei specjalne końcówki, które można porównać do automatycznych i malutkich pilniczków. Zatem frezarka jest niezbędna przy takich czynnościach, jak choćby:

  • skracanie sztucznych i naturalnych paznokci,
  • modelowanie płytki, dzięki czemu nadasz jej właściwy i wybrany przez siebie kształt,
  • usunięcie odcisków, skórek i nagniotków,
  • polerowanie akrylu,
  • usunięcie starego manicure lub żelu,
  • opiłowanie paznokci żelowych i akrylowych,
  • wykonanie wgłębień do mocowania ozdób,
  • ściągnięcie manicure hybrydowego.

Jakie frezy do frezarki wybrać?

Zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych do Twojego wyboru jest szeroki wybór frezów do paznokci. Bardzo ważne jest to, aby właściwie dobrać je do swoich potrzeb oraz swojej frezarki – w ten sposób zapewnisz sobie nie tylko wygodniejszą, ale i efektowniejszą pracę za każdym razem. Poszczególne frezy mogą różnić się między sobą np. kształtem czy poziomem twardości, dlatego warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej. Dobrze również, abyś zastanowiła się, jakiego rodzaju manicure chcesz robić, co pozwoli Ci lepiej dopasować frezy.

Wszystkie frezy opisane są za pomocą m.in. swojej gradacji, tę z kolei wskazuje się za pomocą kolorów. Im jaśniejszy kolor na frezie, tym jego gradacja jest mniejsza. Jeżeli natomiast frez posiada podwójne określenie kolorystyczne, należy to rozumieć jako gradację pośrednią. Oprócz tego bardzo ważny jest chociażby materiał wykonania frezu – ten czynnik decyduje o jego twardości oraz odporności na uszkodzenia czy po prostu zużycie. Możesz wybierać m.in. spośród frezów do skórek, frezów do zrogowaceń czy zwykłych polerek. Takie frezy wykonuje się natomiast np. z ceramiki, kamienia, gumy czy filcu, za najlepsze uważa się z kolei frezy diamentowe. Są bardzo twarde i sprawdzają się nawet w najtrudniejszych warunkach pracy.

W miarę możliwości wybieraj frezy znanych i renomowanych producentów. Dzięki temu masz pewność, że kupisz jakościowe produkty, które będą spełniały swoją funkcję przez długi czas. Oczywiście to samo dotyczy samej frezarki. Nie czekaj dłużej i już teraz rozpocznij swoją przygodę z manicure hybrydowym!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ