Jesienno-zimowa aura utrzymuje się w Polsce przez większą część roku. Dlatego też ciepłe czapki to obowiązkowy element każdej garderoby. Trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie w niskich temperaturach bez ciepłego nakrycia głowy. Od kilku lat absolutnym must have są czapki z futrzanymi elementami. Jaką czapkę wybrać, z czym ją łączyć i kto może ja nosić? Czy takie z pomponem są zarezerwowane wyłącznie dla młodych dziewczyn?

Futrzane pompony tylko dla dzieci?

Jeszcze do niedawna czapki z pomponami kojarzone były głównie z młodszymi dziećmi. Jednak odkąd pompony te zaczęły być tworzone z użyciem futra, ich charakter całkowicie się zmienił. Im bardziej puchate i większe, tym lepiej. Pojawiają się w każdej sieciówce i w każdym butiku. Nie tylko nadają nowoczesnego wyglądu, ale także sprawiają, że stylizacja jest bardziej nonszalancka i ciekawa. Ponadto każdy wygląda dobrze w czapce z pomponem. Mogą je nosić kobiety i mężczyźni w każdym wieku, choć zdecydowanie częściej decydują się na nie właśnie kobiety.

Łączyć je można absolutnie ze wszystkim. Współgrają z puchowymi kurtkami, miejskimi parkami i eleganckimi płaszczami. Są perfekcyjne w każdym wydaniu i każdemu nadają innego szyku. Warto mieć taki dodatek w swojej szafie nie tylko dlatego, że jest bardzo modny, ale także dlatego, że jest super ciepły.

Poznaj Polskiego producenta czapek futrzanych www.gena.pl.

Czapki futrzane na wyjątkowo srogą zimę

O ile czapki z pomponem są z reguły wykonane z dzianiny a czasem także z wełny, o tyle futrzane czapki to dodatki w pełni futrzane. Zarówno z prawdziwego, jak i sztucznego futra. Ich cechą charakterystyczną jest specyficzny wygląd. Futro nie jest tak plastyczne jak dzianina, dlatego dodatki te z reguły szyte są na podszewce z polaru lub wiskozy, co pozwala skórze głowy oddychać oraz nie elektryzuje włosów. Kształt czapek futrzanych przypomina toczki, dlatego bardzo ważny jest dobór odpowiedniego rozmiaru, podobnie jak w przypadku kapeluszy. Wykonane w całości z futra czapki są idealnym dodatkiem zarówno do eleganckich, stylowych płaszczy, jak i codziennych kurtek. Świetnie się sprawdzają w każdych warunkach, zwłaszcza w bardzo mroźne zimy. Jeśli szukacie nakrycia głowy na wyjątkowo srogą zimę, to wybierajcie takie, które mają podszewki wykonane z polaru.

Pamiętać należy, że prawdziwe futro jest bardzo drogie. Dlatego, jeśli chcecie mieć w swej szafie dodatek z naturalnego futra, sprawdzajcie dokładnie sprzedawcę i upewnijcie się, że to, co wam oferuje, jest w pełni prawdziwe.

[Głosów:3    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ