Jak dobrać farbę do włosów do typu urody?

Panie uwielbiają zmieniać kolor włosów. Lubią eksperymentować, dodawać pasemka lub tylko refleksy, kochają także kolorowe końcówki włosów. Ciągłym jednak problemem jest właściwy dobór kolorów i odcieni farb. Wiadomo przecież, że nie każda farba do włosów jest odpowiednia dla danej kobiety. Wszystko zależy przecież od typu urody, od kolorystyki twarzy, a nawet od koloru oczu. I choć profesjonaliści znają zasady doboru barw i odcieni, to przecież często włosy farbuje się w domu. Jak wybrać kolor, tak aby farba do włosów spełniała wszystkie oczekiwania?

Farba do włosów może być dobrana do typu urody. Jak powszechnie wiadomo, wyróżniamy cztery podstawowe ich rodzaje – wiosna, lato, jesień i zima. Każdy z nich można jeszcze podzielić na trzy kolejne podtypy, a wśród nich zawsze są odmiany dotyczące ogólnego odcienia urody. I tak z reguły w obrębie każdego typu występują odmiany jasne lub ciepłe, chłodne i zgaszone lub zimne. To jest już bowiem wyższy stopień wtajemniczenia. Spróbujmy jednak odpowiedzieć na pytanie – jaka farba do włosów najlepiej koresponduje z konkretnym kolorem oczu i ogólną karnacją?

Jak określić karnację, aby farba do włosów była odpowiednio dobrana?

O ile kolor oczu łatwo określić, o tyle już znacznie trudniej zdefiniować karnację, a tę powinniśmy oceniać w trzech krokach. O karnacji ciepłej mówimy wtedy, gdy żyły na nadgarstku są w odcieniu zielonkawym. Skóra musi być lekko brzoskwiniowa, żółtawa, wpadająca w beż lub oliwkowy kolor. Jeśli masz ciepłą karnację, to z pewnością łatwo opalasz się na złoty lub wręcz brązowy kolor.

W przypadku karnacji chłodnej twoje żyły na nadgarstku mają odcień niebieski z odrobiną fioletu. Skóra jest blada, jasna, z poświatą różową lub niebieskawą, albo bardzo ciemna, oliwkowa lub wpadająca wręcz w zgaszony brąz. Jeśli masz zimną karnację, to z pewnością opalasz się na czerwono.

Gdy już wiemy, jak określić karnację, wystarczy połączyć ją z kolorem oczu i można dobierać kolor dla włosów.

Farba do włosów a kolor oczu

Jeśli masz niebieskie oczy i zimną karnację, odpowiednia dla ciebie będzie farba do włosów blond, taka jak: platynowy blond, beżowy, popielaty i mroźny blond. Możesz także stać się interesującą szatynką, a na twoich włosach pięknie będzie wyglądać popielaty, mroźny lub ciemny brąz. Dla ciebie są także odcienie bardziej zdecydowane, na przykład bordo czy burgund.

Niebieskie oczy i ciepła karnacja wymagają innych kolorów. Odpowiednia będzie farba do włosów w ciepłej tonacji, czyli: złocisty lub miodowy blond, jasny lub złocisty brąz albo ciepłe odcienie czerwieni.

Zimna karnacja i brązowe oczy proszą o oprawę w kolorze zimnego brązu lub czekolady. Świetnie nada się także odważna czerń. Ciepłą karnację i piwne oczy należy łączyć ze złocistym lub miodowym brązem albo z miedzianym złotem i mahoniem.

Blondy nie są pisane dla osób o zielonych oczach. Jeśli masz zimną karnację, to zdecyduj się na głębokie, ciemne brązy, takie jak: deserowa czekolada czy ciemny brąz. Świetnie będzie pasować farba do włosów w kolorach wpadających w fiolet, burgund czy bordo. Jeśli twoja karnacja jest ciepła, to zdecyduj się na ciepłe odcienie brązu lub piękny, również ciepły mahoń lub kasztan.

[Głosów:6    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ