telefon
fot. pixabay.com

Wybierając operatora sieci komórkowej kierujemy się na ogół korzystna ofertą. Nie analizujemy tego, na ile wydajna jest obsługa klienta danego operatora. Dopiero gdy natrafimy na problemy i potrzebujemy wsparcia, by je rozwiązać, szukamy kontaktu do obsługi klienta. Wtedy dopiero okazuje się, jak szybko można dodzwonić się do plusa czy innego operatora. 

Zobacz też: http://www.beyouty.pl/jak-dodzwonic-sie-do-plusa/

Biuro obsługi klienta kontaktuje się z nami zazwyczaj tylko wtedy, gdy chcą nam przedstawić nowa ofertę, przejście na wyższy plan, czy przedłużenie abonamentu. |Rozmowy te są zazwyczaj prowadzone w miłym tonie, a konsultanci z cierpliwością udzielają nam wszystkich informacji. Nie zawsze jednak spotykamy się z takim samym zrozumieniem, gdy to my dzwonimy i to zwykle w sytuacji, gdy nie możemy sobie z czymś poradzić lub coś nie działa tak jak powinno. 

Boty na infolinii

Coraz częstszą praktyką na infoliniach jest wykorzystanie botów. Pozwalają one załatwić część problemów bez udziału konsultanta. Obsługują te najbardziej popularne zapytania. Zazwyczaj zadają nam pytania i każą wybrać odpowiedni numer na klawiaturze telefonu w zależności od tego, jaka jest nasza odpowiedź. Jeśli nie uda nam się otrzymać satysfakcjonującej odpowiedzi na nasze pytania, możemy wybrać opcję kontaktu z konsultantem. Na ogół wiąże się to jednak z długim okresem oczekiwania, ponieważ firmy wdrażają do obsługi boty, właśnie po to, by ograniczyć liczbę osób, pracujących na infolinii. 

Alternatywa dla infolinii

Jeśli nie mamy cierpliwości, by czekać na zgłoszenie się konsultanta, możemy spróbować innych metod kontaktu. Na początek przejrzyjmy dział FAQ na stronie operatora. Jeśli nasz problem nie jest zawiły, całkiem możliwe, że znajdziemy tam odpowiedź na nasze wątpliwości. Wielu operatorów udostępnia również opcję czatu na swojej stronie. Prawdopodobnie uzyskamy tą drogą szybciej uzyskamy potrzebne nam informacje niż dzwoniąc na infolinię. Wreszcie, jeśli nasza sprawa nie jest pilna, możemy wysłać maila lu skorzystać z formularza kontaktowego. 

Przeczytaj też: http://www.dlamojegodziecka.pl/jak-rozpoznac-rozyczke/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ