Jeśli szukasz pomysłu na praktyczny, a zarazem piękny i wyjątkowy prezent dla kobiety lub dziewczyny, zegarek jest świetnym pomysłem. Zegarek na rękę nie tylko wskazuje czas, ale stanowi dodatek do stroju, jest więc traktowany jako element biżuterii. Wybór konkretnego modelu oczywiście nie może być przypadkowy. Zastanówmy się zatem, jak wybrać odpowiedni zegarek na prezent?

Nawet jeśli wiesz, że osoba, dla której kupujesz prezent ma już zegarek, wręczenie jej kolejnego nie będzie nietaktem – przekonuje nasz rozmówca z firmy Demus. Różne zegarki pasują do rozmaitych strojów, toteż zakładane są na inne okazje. Nie ulega wątpliwości, że ten sam zegarek nie będzie komponował się równie dobrze ze strojem na siłownię, letnią sukienką i biurowym kostiumem. Zanim więc wyruszysz na poszukiwania, upewnij się co do stanu posiadania i aktualnych potrzeb przyszłej właścicielki zegarka.

Pierwszy zegarek dla małej kobietki

Najłatwiejszym zadaniem jest zakup pierwszego zegarka dla dziewczynki. Aktualna oferta rynkowa zegarków dziecięcych prezentuje się niezwykle bogato. Czasomierze dla młodych dziewcząt są zwykle bardzo kolorowe i ozdobne, wykonane z odpornych materiałów i wyposażone w czytelne tarcze.

Kupując zegarek dla kilku- czy kilkunastolatki nie musimy inwestować bardzo dużych kwot. Ciekawą propozycję atrakcyjnych zegarków dziecięcych w przystępnych cenach przygotował Esprit. Jeśli natomiast wiemy, że zegarek będzie towarzyszył dziewczynce w wielkich przygodach i podczas uprawiania sportu, warto zastanowić się nad nieco lepszymi jakościowo, a wciąż bardzo radosnymi zegarkami sportowymi Casio.

Zegarek dla licealistki i studentki

Wybór zegarka dla dojrzałej dziewczyny jest już nieco trudniejszy. Na tym etapie życia zwykle posiada już ona dobrze ukształtowany, własny styl, dlatego wybierając dodatki należy zachować szczególną ostrożność.

Przed nierozważnymi zakupami przestrzegamy przede wszystkim rodziców, szukających prezentu dla swoich pociech. Najczęściej to, co podoba się mamie czy tacie, niekoniecznie przypadnie do gustu córce. Przed podjęciem ostatecznej decyzji radzimy przeprowadzić dokładny wywiad.

Wśród producentów, oferujących zegarki najpopularniejsze wśród młodych osób, znajdują się oczywiście Casio, Tommy Hilfiger, nowoczesny Lacoste, futurystyczny Ice-Watch, ale także elegantszy Citizen.

Zegarek dla dojrzałej kobiety

Szukając zegarka na prezent dla kobiety, warto przyjrzeć się nie tylko jej upodobaniom, ale też stylowi bycia i pozycji zawodowej. Inny zegarek przypadnie do gustu statecznej pani adwokat, a inny rzutkiej freelancerce. Zastanów się też, czego obdarowywanej może w tej chwili najbardziej brakować? Czy przyda jej się codzienny zegarek klasyczny, czy może bardziej biżuteryjny zegarek na bransolecie, który będzie zakładany na większe okazje?

Ciekawą ofertę nowoczesnych zegarków damskich do noszenia na co dzień przygotował wspomniany już wcześniej Lacoste i zdecydowanie warto przyjrzeć się bliżej tej propozycji. Eleganckich zegarków wyjściowych warto szukać wśród produktów Lorus, Adriatica, Anne Klein, Pierre Ricaud czy Pulsar.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ