Zegarek na rękę to znacznie więcej niż urządzenie służące do kontroli czasu, szczególnie współcześnie, gdy godzinę możemy równie dobrze sprawdzić na otaczających nas zewsząd urządzeniach mobilnych. Zegarek jest eleganckim dodatkiem do ubioru, a dla mężczyzny jednym z niewielu elementów biżuterii, na jakie bez obaw może pozwolić sobie w każdej sytuacji. Oczywiście pod warunkiem, że będzie odpowiednio dopasowany.

Oferta rynkowa męskich zegarków na rękę jest bardzo szeroka. W zależności od stylu, jaki preferuje dana osoba, do wyboru ma zegarki sportowe, codzienne oraz klasyczne, określane mianem garniturowych – wymienia nasz rozmówca z  firmy Demus. Szukając zegarka na specjalne okazje, który będzie pięknie prezentował się z garniturem, warto sięgnąć oczywiście po ten ostatni. Jakie zasady obowiązują przy wyborze zegarka garniturowego?

Pasek zegarka do garnituru

Klasyczny zegarek garniturowy powinien być elegancki i dyskretny, dlatego zaleca się, by był noszony na pasku, nie na bransolecie. Sam pasek powinien być dopasowany kolorem, a jeśli nie jest wykonany ze skóry, również fakturą do materiału, z którego uszyto garnitur.

Najczęściej spotykamy się z paskami czarnymi, granatowymi, a czasem brązowymi (w takiej sytuacji pasek zegarka musi komponować się z butami, paskiem spodni, aktówką czy innymi elementami galanterii). Przeszycia powinny być wykonane nicią o nieodznaczającym się kolorze, tak dyskretne, jak to możliwe.

Koperta zegarka do garnituru

Zegarek garniturowy powinien posiadać okrągłą kopertę, najlepiej o średnicy około 4 cm. Nie powinna wystawać poza przegub, ani sprawiać wrażenie za małej, dlatego w przypadku nietypowych rozmiarów ręki, zegarek należy wybierać szczególnie uważnie, kierując się indywidualną potrzebą, a nie standardowymi wymiarami.

Tarcza zegarka do garnituru powinna być maksymalnie prosta i skromna. Unikajmy zbędnych ozdób. Indeksy najczęściej przybierają formę prostych słupków, chociaż zdarzają się również wygodniejsze w odczycie cyfry, zapisane niekiedy subtelną kursywą.

Elementem dekoracyjnym bywa sam odcień tarczy, który może kontrastować z kolorem koperty. Ciekawe efekty dają zestawienia, takie jak złota koperta z granatową tarczą, czy kremowa tarcza ze złotą kopertą i brązowym paskiem (styl vintage). Jeśli chodzi o kolor koperty zegarka garniturowego, nie ma tutaj specjalnych ograniczeń, równie dobrze sprawdzi się złoto i srebro.

Szukając pięknego zegarka do garnituru warto przyjrzeć się ofercie solidnych, renomowanych marek, takich jak Adriatica, Atlantic, Bisset, Citizen lub Doxa. Zakup zegarka sprawdzonej firmy to najlepsza gwarancja jego niezawodnej pracy przez długie lata.

[Głosów:5    Średnia:2.2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ