Lakier hybrydowy – czy można go nakładać samodzielnie?

Manicure hybrydowy do niedawna był wykonywany wyłącznie przez profesjonalne stylistki paznokci. Teraz jednak można wykonywać go samodzielnie – w końcu upowszechniły się lakiery hybrydowe i sprzęt do ich utwardzania. Dowiedz się, jak można nałożyć hybrydę w domowym zaciszu i czy jest to bezpieczne dla paznokci.

Samodzielnie nakładane lakiery hybrydowe

Piękne paznokcie możesz mieć nie tylko po wizycie w salonie kosmetycznym. Jeśli masz trochę wprawy ze zwykłymi lakierami, możesz także spróbować robić sobie w domu hybrydę. To nieprawda, że lakiery hybrydowe niszczą paznokcie. Powodem uszkodzeń czy odbarwień płytki jest nieumiejętnie nałożony kolor czy niezbyt dobre utwardzanie.

Dlatego wiele osób obawia się samodzielnego nakładania lakieru hybrydowego. Tak naprawdę jednak nie jest to trudne. Jeśli będziesz się stosować do wskazówek producenta lakieru i przestrzegać ogólnych zasad ze znajdującego się poniżej poradnika, na pewno ci się to uda. Warto, ponieważ manicure hybrydowy potrafi być kosztowny. Samodzielnie zrobione paznokcie to tylko około godziny pracy, a efekt będzie taki sam jak z gabinetu kosmetycznego. Potrzebujesz jedynie nieco wprawy i pewną rękę, a jeśli masz ochotę na szalone wzory, także szczyptę artystycznego zacięcia.

Czego potrzebujesz?

No dobrze, wprawa i zacięcie to nie wszystko. Musisz mieć jeszcze do tego odpowiedni sprzęt. Lakiery hybrydowe są tak trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, ponieważ są utwardzane promieniowaniem UV lub LED. Dlatego kluczowa w tym wypadku jest lampa do utwardzania lakieru. Nie jest to duży wydatek.

Potrzebujesz jeszcze oczywiście samego lakieru. A najlepiej od razu kilku różnych odcieni, żeby móc wybierać lub bawić się ciekawymi połączeniami kolorów. Lakiery hybrydowe są nieco droższe niż standardowe, ale zważywszy na to, że są także 4-krotnie trwalsze, inwestycja zdecydowanie się opłaci. Potrzebne ci będą jeszcze aceton, waciki, folia aluminiowa i patyczek do ściągania lakieru, a także pilniczek lub frezarka do przygotowania płytki oraz specjalna baza pod lakier i odtłuszczacz.

Jak nałożyć lakier hybrydowy krok po kroku

Krok 1: Opracowanie płytki

Ten element wygląda standardowo, jak zawsze, kiedy robisz sobie paznokcie. Wytnij skórki, przytnij paznokcie, opiłuj je, nadaj im odpowiednią długość i kształt. Następnie wypoleruj je przy pomocy bloczka polerskiego i odtłuść.

Krok 2: Aplikacja bazy

Baza jest niezwykle ważna, jeśli chcesz, by twoje paznokcie były trwałe. Dobrej jakości baza pod hybrydę chroni paznokcie przed uszkodzeniami, dlatego nie można pominąć tego punktu.

Krok 3: Aplikacja lakieru

Następnie należy zaaplikować lakier na paznokcie. Nakłada się go pędzelkiem, dokładnie tak, jak standardowy lakier. Po każdej warstwie (najczęściej daje się 2), należy utwardzić lakier lampą.

Krok 4: Utwardzanie w lampie

Lakiery hybrydowe potrzebują utwardzenia światłem. Po każdej warstwie lakieru należy go utwardzić, wsuwając stopniowo dłonie do lampy UV lub LED (rodzaj zależny od rodzaju lakieru hybrydowego). Czas utwardzania jest różny, najczęściej wynosi mniej niż 2 minuty, ale jest to zależne od producenta.

Krok 5: Aplikacja topu

Po nałożeniu koloru na paznokcie należy nałożyć top, który utwardza. Warto nim zabezpieczyć także brzeg paznokcia, by cały lakier nie odchodził od płytki. Aplikacja topu także wymaga utwardzenia w lampie. I już – możesz cieszyć się pięknymi paznokciami. Całość trwa około godziny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ