Jeszcze do niedawna wykonywanie makijażu modelującego twarz było zarezerwowane wyłącznie dla profesjonalnych wizażystek, natomiast dziś mogą z tej metody korzystać kobiety na całym świecie. I całe szczęście, bo konturowanie to metoda, która pozwala na ukrycie niedoskonałych kształtów twarzy, a przy tym na uwypuklenie atutów naszej urody. Jak jednak wykonać makijaż modelujący twarz, by uzyskać jak najlepszy efekt? Przedstawiamy przydatne porady na temat konturowania twarzy krok po kroku!

Cieniowanie twarzy – kto powinien się tego nauczyć?

Cieniowanie twarzy to coraz bardziej popularna technika ukrywania pewnych niedoskonałości, np. szerokiego nosa i wysokiego czoła, a także uwypuklania naszych atutów, np. kości policzkowych czy ust. Modelowanie twarzy to też najlepszy sposób na optyczne wyszczuplenie buzi oraz skorygowanie jej kształtu z okrągłego, kwadratowego czy podłużnego do owalnego. Makijaż modelujący twarz sprawdza się bardzo dobrze zarówno w codziennych warunkach, jak i przy stylizacjach wieczorowych.

Makijaż modelujący twarz – jakie kosmetyki do modelowania twarzy?

Jeżeli chcemy wykonać makijaż modelujący twarz, musimy przede wszystkim mieć odpowiednie kosmetyki. Niezbędny będzie przede wszystkim rozświetlacz do twarzy i bronzer – to czy wybierzemy produkt w formie stałej czy kremowej zależy wyłącznie od naszych indywidualnych preferencji. Bardzo przydatna będzie specjalna paletka do konturowania lub stick modelujący – oszczędzi nie tylko dużo miejsca w kosmetyczce, lecz także czasu, który musiałybyśmy poświęcić na wybór odpowiednich produktów do profesjonalnego makijażu twarzy. Do tego zestawu warto dołączyć róż do policzków, odpowiednio dopasowany kolorem do typu naszej urody, a także dobry podkład do twarzy i korektor – jeśli chcemy, aby efekt makijażu modelującego twarz był dobrze widoczny, musimy postawić na produkt, który skutecznie ukryje wszelkie niedoskonałości na naszej twarzy, by nie odwracały uwagi od efektu konturowania.

Konturowanie twarzy krok po kroku – profesjonalny makijaż twarzy

  • Na początku należy dokładnie oczyścić twarz z zanieczyszczeń i nałożyć na nią wybrany przez siebie krem do twarzy. Kosmetyk pielęgnacyjny można jednak w tym przypadku zastąpić bazą pod podkład.
  • Następnie aplikujemy podkład na twarz, starając się przy tym, aby rozprowadzić produkt równomiernie. Na powierzchni skóry pod oczami i górnych powiek należy aplikować o ton jaśniejszy od podkładu korektor do twarzy – to pozwoli ujednolicić strukturę i koloryt całej skóry.
  • Bronzer nakładamy w miejsca, które chcemy optycznie zatuszować lub wyszczuplić, np. górna część czoła w przypadku, gdy jest za wysokie lub boki nosa, gdy jest za szeroki. Bronzer warto jednak przede wszystkim umieścić w linii pod kością policzkową – to wyraźnie wyszczupla i ,,wyciąga” twarz.
  • Rozświetlacz nakładamy nad kością policzkową, a także w centralnej części twarzy – środek czoła, nosa i brody. Możemy też delikatnie musnąć łuk Kupidyna, by optycznie powiększyć usta.
  • Na środek kości policzkowej aplikujemy róż do policzków w wybranym kolorze i dokładnie zacieramy granice pomiędzy wszystkimi kolorami na twarzy.
  • Na koniec pudrujemy twarz i wykonujemy dalsze czynności makijażowe, np. malowanie rzęs.  

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ