mucha
fot: pixabay.com

Mucha to gustowny, elegancki dodatek do męskiego stroju, który jest wisienka na torcie do dobrze skrojonego garnituru. W ostatnim czasie uważane były za przeżytek, staromodny gadżet z z czasów międzywojennych. Czy muchy mają zatem szansę zyskać na popularności w naszych czasach?

Zobacz tez: http://sekundaminuta.pl/jak-zawiazac-muche/

Oczywiście! Od kilku dziesięcioleci w modzie męskiej królują krawaty, początkowo szerokie i dość długie, jednak w ostatnich kilka latach ustąpiły miejsca krótkim i cienkim, tak zwanym śledzikom. Na muszkę mało kto się decydował, co najwyżej osoby starej daty, nieco ekscentryczni dżentelmeni. Szczególnymi miłośnikami byli przedstawiciele kręgów artystycznych, zwłaszcza ci, związani z muzyką klasyczną – kompozytorzy, dyrygenci, pianiści, cieszący się dużą sławą. 

Ostatnie sezony pokazały jednak, że w podejściu młodych mężczyzn do muchy nastąpiła istna rewolucja. Nie tylko chętniej ubierają je na ważne uroczystości, ale zaczęli nosić je również na co dzień! I to w nie byle jakiej formie! W bajecznych kolorach, ekstrawaganckich wzorach, do koszuli w kratę i w paski. Wszystkie chwyty najwyraźniej są już dozwolone. To dobry znak. Pokazuje, że mężczyźni również zaczęli bawić się modą, nie boją się odważnych połączeń, dają się ponieść fantazji. Spróbuj, może i tobie będzie do twarzy w muszce?

Wiązanie muchy

Największa udręką tych, którzy dopiero zaczynaja nosić muchy, jest ich wiązanie. Zresztą nawet misje wiązania krawatu panowie powierzają na ogół kobietom. O ile jednak krawat można podszykować wcześniej i przed wyjściem jedynie go dociągnąć, tak w przypadku muchy, niestety, trzeba całą procedurę przeprowadzić podczas ubierania się. 

Muchy na gumkę

Jeśli jednak czujesz, ze nie jesteś w stanie opanować tej sztuki, nie męcz się, ale tez nie rezygnuj z muchy. Możesz przecież skorzystać z „gotowca” czyli muchy na gumkę. W sieciówkach znajdziesz szeroki wybór much, zakładanych w ten sposób. Czy nie będzie ona wyglądać infantylnie? W żadnym razie. Muszki na gumkę wykonane są w taki sposób, ze po akuratnym założeniu, trudno odróżnić jej od tych tradycyjnie wiązanych. Zatem po co się męczyć? Propagujmy wygodną elegancję na codzień. 

Przeczytaj też: http://www.zareczona.pl/ozdoby-z-dyni-na-halloween/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ