na wzmocnienie włosów

Jest wiele sposób na wzmocnienie włosów jednak jest ich tak dużo że nie wiadomo jak się za to zabrać. Dlatego chcemy bardzo pomóc w odpowiednim wzmocnieniu włosów. Zapraszam do lektury.

Na wzmocnienie włosów krok po kroku

Najlepiej zacząć od tego, że nie należy myć włosów codziennie, to bardzo je osłabia przez co są łamliwe i źle odżywione. Najlepiej więc włosy myć co 2-4 dni bardzo łagodnym szamponem i następnie nałożyć odżywkę. Warto również stosować maski do włosów jednak nie przy każdym myciu a raz w tygodniu. To na pewno im pomoże. Za często używanie maski na pewno może im zaszkodzić. Warto przed umyciem włosów dobrze je rozczesać, aby po umyciu nie męczyć się z kołtunami i przy tym nie łamać włosów. Nie należy myć włosów w gorącej wodzie! Wiemy że jest to ciężkie przede wszystkim dla osób które nie lubią zimna jednak zimna woda jest o wiele lepsza na wzmocnienie włosów. Wracając jednak do nakładania odżywki nie należy jej nakładać na całe włosy a jedynie na końce. Nałożona na całe włosy może je bardzo obciążyć. Najlepsza szczotka do rozczesywania włosów jest z naturalnym włosiem, jednak nie należy często ich czesać gdyż przez taki zabieg bardzo szybko się przetłuszczają. Chyba najważniejszą radą aby mieć ładne włosy jest to aby maksymalnie co dwa miesiące podcinać końcówki. Nie podcinane końcówki mogą się rozdwajać i nie ładnie zawijać. Jeśli masz problemy z włosami to należy ograniczyć farbowanie, prostowanie oraz kręcenie włosów to pomoże na wzmocnienie włosów. Jeśli lubisz chodzić na basen to pamiętaj żeby zawsze mieć ze sobą czepek. Niestety ale chlor naprawdę niszczy nasze włosy. Po co jeszcze bardziej im szkodzić skoro można troszkę je od tego uchronić?

Dieta na wzmocnienie włosów

na wzmocnienie włosówCo do tego należy jeść bardzo dużo produktów które dbają o wzmocnienie włosów. Przede wszystkim są wszystkie ryby, które zawierają dużo żelaza i witamin. Ważne w diecie są ciemnozielone warzywa, zawierają one dużo witamin które pomagają produkować sebum. Do diety warto również dodać rośliny strączkowe, a pomiędzy posiłkami warto jeść orzechy które mają dużo cynku i kwasów tłuszczowych. Warto pamiętać o tym że należy się wysypiać oraz za bardzo nie stresować. Niestety stres wpływa negatywnie na nas w tym także na włosy. Ćwiczenia też są ważne w pielęgnacji włosów zniszczonych. Wysiłek poprawia krążenie oraz przyśpiesza przemiane materii, która pomaga naszym włosom.

Tak więc należy pamiętać o dobrym odżywianiu, dbaniu o siebie ale także o odpowiedniej pielęgnacji naszych włosów. Niestety samo nic się nie dzieje. Musimy troszkę w to wysiłku włożyć.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ