najlepsza farba do włosów blond

Kobiety zaczynają farbować swoje włosy na różnym etapie swojego życia. Niektóre kobiety decydują się na taki krok już w wieku nastoletnim, na przykład w czasie uczęszczania jeszcze do liceum czy technikum. Zdarza się także, że już w wieku gimnazjalnym można zobaczyć dziewczyny, która ma zafarbowane włosy. Jednak zdecydowanie więcej kobiet na farbowanie włosów decyduje się w wieku trzydziestu kilku lat, kiedy to na ich głowach pojawiają się sporadyczne siwe włosy. Wówczas bywa i tak, że nigdy już ze zaprzestają farbowania i trwa to aż do późnej starości. Są również takie kobiety, które nigdy nie zdecydowały się na zafarbowanie włosów, ponieważ uważają, że najlepszym kolorem jest kolor naturalny, nie zwracając szczególnej uwagi, czy jest to kolor blond, czarny, brązowy, a nawet siwy. Są takie kobiety, które kolor siwy wręcz uwielbiają i farbują swoje włosy właśnie na siwo. Ale czy farbowanie włosów to domena kobiet?

najlepsza farba do włosów blondFarbują też mężczyźni

Nikt nie zaprzeczy niepodważalnego faktu, że farbowanie to domena kobiet. Co jednak nie znaczy, że mają na to wyłączność. Okazuje się, że mężczyźni w pewnym wieku udają się do swoich zaprzyjaźnionych salonów fryzjerskich w celu zafarbowania swoich włosów. Jednak w przypadku mężczyzn po pierwsze są to sporadyczne wyjątki, a po drugie średnia wieku rozpoczęcia farbowania włosów przez mężczyzn jest zdecydowanie wyższa, aniżeli ma to miejsce w przypadku płci pięknej. Zwykle robią to mężczyźni na stanowiskach, typu kierownik wielkiej sieci handlowej bądź dyrektor na eksponowanym stanowisku. Farbują się również księża, sportowcy czy również politycy, którzy bardzo dbają o swój wizerunek, który oczywiście jest odpowiednio oceniany przez społeczeństwo. O ile w przypadku kobiet farbowanie włosów blond czy też na czarno nie jest niczym dziwnym, o tyle zupełnie inaczej wygląda to odnosząc się do drugiej połówki. W naszym społeczeństwie jeszcze jest to swoisty temat tabu, o którym jednak mimo wszystko warto rozmawiać, a przede wszystkim nie wolno się wstydzić tego, że bardzo przykładamy się do jak najlepszego wyglądu pamiętając polskie powiedzenie – jak Cię widzą, tak Cię piszą.

Blond, czarne, a może rude?

Wybrany kolor farbowania naszych włosów jest uzależniony tylko i wyłącznie od nas. Oczywiście, można się kierować opinią swoich dzieci, współmałżonków czy najlepszych przyjaciół bądź sąsiadów. Jednakże to Ty musisz się dobrze czuć w swoim nowym kolorze, bo głównie przecież po to się decydujesz na ten krok, aby ładniej i atrakcyjniej wyglądać. Zatem nie można do końca stwierdzić, czy najlepsza farba do włosów to blond, czarny czy rudy. Wszystko zależy od gustu samego zainteresowanego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ