Odżywka do rzęs: mity na jej temat rosną wprost proporcjonalnie do jej popularności. Opinie o odżywce do rzęs mogą być bardzo krzywdzące. Czy to prawda, że rzęsy mogą po niej wypadać? Czy naprawdę rosną tak długie i geste, że można je obcinać nożyczkami? Czy to prawdziwe, czy fałszywe stwierdzenia? Dziś prezentujemy fakty i obalamy mity o odżywkach.

Co to jest odżywka do rzęs?

Odżywka do rzęs to bezbarwne i (najczęściej) bezwonne serum przyspieszające wzrost rzęs, zagęszczające i wzmacniające cebulki. Jej zadaniem jest wydłużyć, przyciemnić, podkręcić rzęsy oraz sprawić, ze urośnie ich więcej. Odżywka do rzęs posiada maleńki pędzelek, zbliżony do tego w eye-linerach. Za jego pomocą nanosimy serum na powiekę tuz za linią rzęs i czekamy, aż wniknie pod skórę. Najlepsza odżywka do rzęs jest w stanie wchłonąć się w jedną chwilę – w ten sposób nie ścieknie z powieki i nie dostanie się do gałki ocznej.

ODŻYWKA DO RZĘS – FAKTY I MITY

Odżywka do rzęs – bezpieczna i przebadana przez okulistów [FAKT]

Zanim odzywka trafi na rynek jest poddana wnikliwym badaniom dermatologicznym i okulistycznym. Obchodząc się z nią według zaleceń na ulotce nie powinna mieć żadnych negatywnych efektów.

To nieważne, jaki aplikator ma odżywka do rzęs [MIT]

Aplikator to dosyć istotna część odżywki. Dobry pędzelek jest giętki i precyzyjny, zapobiega nabraniu zbyt dużej ilości serum, więc odżywka nie spłynie nam z powieki.

Im częściej nakładamy odżywkę, tym szybciej rosną rzęsy [MIT]

Odżywka do rzęs wzmacnia przede wszystkim cebulki i wiele zależy od tego, w jakiej są one kondycji, oraz w jakiej fazie wzrostu były nasze rzęsy gdy zaczęłyśmy stosować odżywkę. O wiele ważniejsza od częstotliwości jest regularność – aplikacja jeden raz dziennie w zupełności wystarczy.

Rzęsy po odżywce rosną nawet dwa razy dłuższe [FAKT]

Odżywka do rzęs wydłuża fazę ich wzrostu, dzięki czemu więcej składników dociera do cebulek, a rzęsy mają szansę urosnąć znacznie dłuższe, a nawet zagęścić się, ponieważ nawet dotąd uśpione włoski zaczynają pracować.

Rzęsy wypadną, gdy odstawimy odżywkę [MIT]

Odżywka wydłuża fazę wzrostu rzęs, ale nie hamuje cyklu ich życia. Po odstawieniu preparatu faza anagenu (wzrostu) wraca do naturalnego cyklu.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ