okrągła twarz

Dobrym ruchem w poznawaniu siebie, swego ciała, swej kobiecości jest poznanie kształtu swej twarzy. Jest to niezwykle istotne przy doborze idealnie dla nas dobranej fryzury, przy nauczenie się właściwego makijażu. Jest to pomocne by podkreślić atuty swojej urody i ukryć jej mankamenty. Kształtów twarzy jest wiele, a do głównych zaliczamy: twarz okrągłą, twarz trójkątną, twarz owalną, twarz, kwadratowa. Teraz zostanie przedstawiona krótka charakterystyka najważniejszych kształtów.

Jedną z metod na rozpoznanie kształtu twarzy jest zmierzenie poszczególnych części twarzy. Górna krawędź to linia nasady włosów. Należy zmierzyć trzy odcinki twarzy w jej długości:

  • Od linii włosów do oka
  • Od oka do końca nosa
  • Od nosa do końca brody

Ponadto trzeba zmierzyć szerokość twarzy w trzech odcinkach:

  • W strefie czołowej
  • W miejscu kości policzkowych
  • W miejscu żuchwy

Możemy to nanieść np. na zdjęcie i dzięki temu zobaczymy gdzie mamy szeroką twarz, czy zwęża się ku dołowi itd. Przykładem jest twarz okrągła, która jest szeroka i długa, zarys dość wypełniony.

Twarz okrągła

Twarz okrągła charakteryzuje się łagodnym zarysem podbródka, a broda i czoło mają podobną szerokość. Jest to twarz niemal tak samo szeroka i długa, ale najszersza jest na wysokości policzków. Nasada włosów przy kształcie twarzy okrągłej jest zaokrąglona, szczęka bez wyraźnych kantów. Kości policzkowe są nie zarysowane, a policzki pełne. Usta często słabo zaznaczone, a nos bywa zaokrąglony.

Twarz trójkątna

Twarz trójkątna inaczej zwana w kształcie serca ma szerszą sferę policzków (najczęściej na wysokości oczu) w stosunku do czoła. Charakteryzuje się wystającym i wydłużonym podbródkiem oraz kośćmi policzkowymi wysoko osadzonymi. Nasada włosów ma kształt zakoli, a czoło jest dość charakterystyczne szerokie i dość prostokątne. Usta często są szerokie i dość wąskie wargi.

okrągła twarzTwarz owalna

Twarz owalna uznawana jest za twarz prawie idealną. Cechuje się najszerszym miejscem na wysokości kości policzkowych, na środku twarzy. Jest około 1/3 dłuższa niż szersza, a dolna część twarzy jest dłuższa niż górna. Twarz równomiernie się rozciąga w górę i w dół. Nasada włosów jest zaokrąglona jak również strefa podbródka.

Twarz kwadratowa

Twarz kwadratowa czy inaczej zwana czworokątna jest najbardziej charakterystyczna i spotykana. Charakteryzuje się szerokim i niskim czołem, a szerokość czoła jest niemal identyczna jak szerokość szczęki. Boczne linie twarzy mają linie proste. Linia nasady włosów ma kształt kwadratu o zaokrąglonych rogach. Usta są pełne, z zaokrągloną dolną wargą.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ