Dłonie są wizytówką kobiety, a manicure – ich najpiękniejszą ozdobą. Dlatego twarda, piękna płytka to marzenie każdej kobiety – jednak nawet te, których natura nie obdarzyła pięknymi paznokciami, mogą uzyskać idealny efekt dzięki udoskonalonej metodzie akrylowej.

Docenią ją przede wszystkim panie, których paznokcie są łamliwe, słabe i narażone na czynniki szkodliwe (np. pracujące przy klawiaturze komputera, czy mające stały kontakt z detergentami), a także te, których płytka jest zdeformowana – akryl umożliwia pełne wymodelowanie kształtu paznokcia i ukrycie niedoskonałości, kryjąc w 100% i nadając płytce zdrowy wygląd.

Metoda akrylowa polega na umiejętnym łączeniu pudru i płynu – choć proces twardnienia jest tu dłuższy,  już po upływie pół minuty można zaobserwować, jak masa zastyga. Umiejętnie nałożona, wytrzymuje w stanie idealnym trzy tygodnie.  

Ze względu na dużą plastyczność masy, z akrylu możemy wykonać przepiękne zdobienia. Szczególnie ciekawie prezentują się akryle kolorowe: https://www.indigo-nails.com/pl,akryle-kolorowe.html będące podstawą niepowtarzalnych stylizacji. Intensywne neonowe odcienie albo niezwykły połysk, gwarantowany przez połączenie akrylu z żelem do zdobień przykuwają uwagę. Docenią je panie, które lubią być w centrum zainteresowania.

Paznokcie akrylowe są twardsze, a zatem również bardziej wytrzymałe i trwałe niż żelowe. Nie odpadają i nie łamią się. Pod warstwą akrylu naturalna płytka swobodnie odrasta, jest to więc skuteczny sposób na zapuszczenie paznokci i porzucenie np. uporczywego nawyku obgryzania.

Ze względu na wytrzymałość, paznokcie akrylowe sprawdzą się także w chwilach, gdy wszystko musi być idealne – w dniu ślubu. Akryle z białej kolekcji  pozwolą każdej pannie młodej poczuć się wyjątkowo i zaprezentować paznokcie, o jakich zawsze marzyła: wcale nie musi to być klasyczny french, a np. urokliwe kwiaty, przykuwające uwagę cieniowaniem ombre. Zdobienia tego typu wymagają ogromnej cierpliwości. Specjalne pędzle do metody akrylowej charakteryzuje sprężyste i zwarte włosie z ostrym zakończeniem, umożliwiające bardzo precyzyjną pracę. Dlatego też warto pamiętać, że przedłużanie paznokci metodą akrylową to zadanie dla doświadczonej stylistki.  

W odróżnieniu od akrylu stomatologicznego, który był stosowany w latach ’80, masa nowej generacji nie żółknie i nie wymaga nakładania  grubej warstwy. Profesjonalnie wzmocniona płytka jest niewiele grubsza od naturalnej. Umiejętnie nałożone akryle są również zupełnie bezpieczne – choć oczywiście doświadczenie i dokładność stylistki są tutaj warunkiem koniecznym. Produkty nowej generacji gwarantują idealną przyczepność do powierzchni paznokcia, eliminując ryzyko zapowietrzenia, a zatem ewentualnej infekcji.  Dodatkowym plusem jest fakt, że dobrej jakości akryl jest elastyczny, zatem umożliwia klientce wykonywanie każdej pracy – także ogrodniczej, bez ryzyka utraty koloru czy połysku, a także bez skaz czy uszkodzeń.

[Głosów:5    Średnia:3.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ