Płaszcz wiosenny – na co zwrócić uwagę?

Płaszcz na wiosnę to nie zawsze łatwe wyzwanie. Niekiedy trudno dobrać odpowiedni fason do sylwetki, czy pod względem długości lub dodatków. Problem pojawia się także, gdy chcemy wybrać odpowiedni krój oraz kolor. Na co zatem zwrócić uwagę, kupując płaszcz wiosenny?

Długość płaszcza

To pierwsza z kwestii, na którą warto zwrócić uwagę, wybierając odpowiedni płaszcz dla siebie. Długość okrycia wierzchniego bezpośrednio wiążę się z naszą sylwetką. Fasony maxi długie do ziemi są idealne dla osób wysokich, które chcą wysmuklić sylwetkę i podkreślić swój atut, jakim jest wzrost. Midi z kolei to wariant do połowy łydek, a więc sprawdzi się u kobiet ze średnim wzrostem. Pasuje zarówno do szczupłych, jak i nieco pełniejszych kształtów. Płaszcze wiosenne do kolan to propozycja dla niskich osób. Nie skracają sylwetki, nie przytłaczają, więc odpowiednio podkreślają figurę.

Sposób zapięcia

Wśród wielu fasonów płaszcza mamy także różne jego zapięcie. Niekiedy są to praktyczne zastosowanie, a w niektórych przypadkach jedynie dodają wygląd estetyczny. Zwróć jednak uwagę, aby okrycie wierzchnie odpowiednio się dopinało. Niezależnie, czy jest ono na guzik, pasek czy zatrzaski. Dopasuj także rodzaj zapięcia, aby pasował do sylwetki oraz współgrał ze stylem. Jakie mamy okrycia wierzchnie? Jednorzędowe, dwurzędowe, asymetryczne, szlafrokowe oraz na pasek, zamek, guziki lub zatrzaski.  Twoją uwagę powinny również zwrócić dodatki, a więc wszelkie wstawki i kieszenie. Wśród nich wyróżniamy kieszenie z patkami, ukryte np. w bocznych szwach, ozdobne czy naszywane.

Fason płaszcza a figura

Kształt, krój, kolor, czy długość to istotne elementy, które wpływają na wygląd płaszcza na danej sylwetki. Jaki jednak jego fason pasuje do danej figury? Dla osób o typie klepsydry szczególnie dobrze prezentują się okrycia wierzchnie z jednorzędowym zapięciem na guziki lub pasek. Dany model płaszcza powinien przede wszystkim podkreślić talię i wysmuklić całą sylwetkę. Dla gruszki idealne okrycie warto, aby miało szersze kołnierze, ozdobne kieszenie oraz przede wszystkim pasek w talii lub krój dopasowany w tym obszarze ciała. Wśród kobiet z figurą jabłka świetnie sprawdzą się płaszcze typu oversize czy o luźnych krojach lub lekko wytaliowany, ale bez paska. Mile widziane także będą kroje na jeden guzik, zamek, a także z głębszym dekoltem.

źródło zdjęcia: freepik.com

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ