prezerwatywa

Prezerwatywy są najpopularniejszą metodą antykoncepcyjną. Ich cena jest niska, wybór jest duży, są różne rodzaje i rozmiary. Dzięki prezerwatywom stosunek płciowy może być bardziej urozmaicony. 

Czym różnią się prezerwatywy? 

Po pierwsze różnią się rozmiarem. Najczęściej dostępnym rozmiarem prezerwatyw, są te o długości 180 mm szerokości 53 mm. Bardzo ważne jest, żeby kupić prezerwatywę idealnie dopasowaną do rozmiaru członka. Wtedy skuteczność jest większa. Kondom zawsze należy dopasować do obwodu penisa we wzwodzie.

Po drugie prezerwatywy różnią się od siebie, materiałem z którego są wykonane. Wyróżniamy prezerwatywy: 

Prezerwatywy lateksowe, spotykane w większości sklepów. Jak sama nazwa wskazuje, wykonane są z lateksu. Lateks jest naturalnym kauczukiem. Są uniwersalne, rozciągliwe, ale zaraz wytrzymałe i nieprzepuszczalne. Oprócz zalet, mają też wady. Lateks potrafi uczulać, a dodatkowo jest dość grubym materiałem i niektórzy mężczyźni skarżą się, na zmniejszenie doznań podczas stosunku.

Prezerwatywy nielateksowe, przeznaczone dla mężczyzn, którzy są uczuleni na lateks. Zazwyczaj są wykonane z syntetycznej żywicy lub polizoprenu. Dzięki temu są cieńsze oraz imitują ludzką skórę, dzięki czemu stosunek odczuwany jest jako bardziej naturalny. 

Prezerwatywy z wypustkami, mają nierównomierną powierzchnie. Dzięki wypustkom zwiększają doznania obojga partnerów.

Prezerwatywy - czym się różnią od siebie?

Prezerwatywy nawilżane, to takie które dodatkowo pokryte są i wypełnione lubrykantem. Taki rodzaj prezerwatywy ułatwia stosunek, a w przypadku gdy kobieta ma problem z suchością pochwy, seks jest bardziej przyjemny. 

Prezerwatywy przedłużające stosunek, to specjalne prezerwatywy, które pokryte są substancją opóźniającą wytrysk. Ta substancja to benzokaina, zazwyczaj umieszczona jest w zbiorniczku na końcu prezerwatywy.

Prezerwatywy z żelem chłodzącym lub rozgrzewającym, dzięki specjalnej substancji dają uczucie chłodu lub ciepła, co zapewnia mocniejsze i ciekawsze doznania. 

Prezerwatywy smakowe i zapachowe, najczęściej spotykane są prezerwatywy owocowe. Ich zadaniem jest dodatkowe pobudzenie zmysłów. 

Przeczytaj też: BEZPIECZNY SEKS DLA DWOJGA

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ