słabe włosy

Słabe włosy to tak naprawdę włosy z tendencją do wypadania. Jest to chyba największa zgroza dla kobiet jeśli codziennie potrafią stracić więcej włosów niż jest to normalne u innych kobiet. Wypadanie włosów może mieć wiele przyczyn jednak na pewno znajdziesz w naszym małym poradniku wiele pomysłów jak temu zapobiec.

Słabe włosy jaka dieta?

słabe włosyNiestety ale niewłaściwa dieta ma tutaj największy wpływ na wygląd nie tylko naszych włosów ale również skóry czy paznokci. Aby nasze włosy były mocne należy spożywać produkty które zawierają bardzo dużo żelaza i biotyny ale również witaminy B. Białka pełnią tutaj również bardzo dużą rolę. To właśnie one budują nasze włosy i zapobiegają ich wypadaniu a również dbają o ich wygląd. Aby szybciej zahamować proces wypadania należy przyjmować suplementy diety które zawierają właśnie te składniki które zostały wcześniej wymienione. Szybciej uzyskamy pożądany efekt. Warto również ćwiczyć, wiadomo że ćwiczenia są bardzo zdrowe dla naszego ciała ale również też włosów.

Słabe włosy domowe sposoby

Należy regularnie myć włosy jednak nie częściej niż co dwa dni. Nie powinno się też często zmieniać szamponu. Nie wiadomo jak nasze włosy zareagują na inny szampon a ich wygląd może się jeszcze pogorszyć. Można stosować maseczki do wypadających włosów ale również nie przesadzać z ich ilością. Większa ilość zamiast pomóc może na prawde nam zaszkodzić. Przy słabych włosach warto je myć ciepłą wodą ale na pewno nie gorączą, chyba nie chcemy poparzyć sobie głowy ani włosów. Stres również bardzo negatywnie wpływa na wypadanie naszych włosów. Niestety ale tak jest. Warto więc postarać się mniej stresować. Należy również ogarnaiczych stosowanie lokówki, prostownicy czy wałków. Niestety ale to jeszcze bardziej je osłabia, może nawet skończyć się tym że zostaniemy bez włosów bez wykonania tego zalecenia. Noszenie czapek czy kapeluszy przy słabych włosach to bardzo zły pomysł, tak samo zawiązywanie ich mocno gumką, niestety ale to jeszcze bardziej je osłabia. Jeśli zastosowałaś się do wszystkich powyższych wskazówek a nadal nie widzisz poprawy to niestety ale jedyne rozwiązanie to udanie się do lekarza i zrobienie odpowiednich badań. Niestety wypadanie włosów jest dowodem na to że w naszym organizmie dzieje się coś bardzo niedobrego. Może to nawet prowadzić do problemów z tarczycą. Tak więc takich rzeczy nie można bagatelizować i dbać o siebie i swoje włosy jak najlepiej. Lekarze na pewno będą wiedzieli co z tym zrobić. Oni najlepiej się na tym znają.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ