Puszenie się włosów, a właściwie ich elektryzowanie się to problem wielu kobiet. Dotyka on je szczególnie w zimowych miesiącach. Wszystkiemu winna jest różnica temperatur wewnątrz i na zewnątrz pomieszczenia oraz konieczność noszenia grubych, wełnianych okryć głowy chroniących przed mrozem i zimnem. Zobacz, dlaczego włosy się elektryzują i jak sobie z tym radzić.

Na czym polega elektryzowanie się włosów?

Włosy tak samo, jak drobinki kurzu czy też tkaniny są naładowane dodatnio. Jeżeli nie są one gładkie, to ładunki bardzo łatwo wnikają w ich wnętrze, a wtedy to jony dodatnie włosów i np. czapki, odpychają się wzajemnie. W efekcie mamy do czynienia z unoszeniem się włosów, które znane jest jako elektryzowanie się włosów.

Przyczyny elektryzowania się włosów

Elektryzowaniu się włosów sprzyja to, że są one źle nawilżone, przesuszone i szorstkie. Z elektryzującymi się włosami najczęściej spotykają się Panie, które dużo czasy spędzają w klimatyzowanych pomieszczeniach, zakładają czapki i ręczniki ze sztucznych materiałów lub stosują nieodpowiednią pielęgnację włosów.

jak radzić sobie z puszeniem sie wlosow modny-styl.pl

Sposoby na elektryzujące się włosy: odpowiednie nakrycie głowy

Nie ma co ukrywać, że noszenie czepek czy innych okryć głowy sprzyja elektryzowaniu się włosów. Jednak kiedy na zewnątrz jest mroźno, nie sposób z nich zrezygnować. Rozwiązaniem jest odpowiedni dobór czapki. Elektryzowaniu się włosów możemy zapobiegać, wybierając nakrycia głowy wykonane z naturalnych włókien, np. bawełny. Sztuczne materiały unoszą włosy do góry i sprawiają, że się puszą. Taką samą zasadę należy stosować do ręczników, którymi wycieramy włosy po kąpieli.

Sposoby na elektryzujące się włosy: odpowiednia pielęgnacja

Chcąc walczyć z elektryzującymi się włosami, należy zadbać o odpowiednią pielęgnacją. Myjąc włosy, dobrze jest wykonywać masaż, poprawiający ukrwienie skóry głowy. Sprawi on, że włosy będą miały mniejsza skłonność do puszenia się. Umyta głowę nie należy również suszyć zbyt gorącym strumieniem powietrza. Polecane jest skorzystanie z suszarki do włosów z jonizacją powietrza, skutecznie przeciwdziała ona elektryzowaniu się włosów. Puszące się włosy należy rozczesywać szczotkami z naturalnym włosiem lub grzebieniem z drewnianymi/metalowymi zębami. Nie poleca się czesania ich plastikowymi szczotami.

co robic kiedy wlosy sie eletryzua modny-styl.pl

Domowe sposoby na elektryzujące się włosy

Doraźnym sposobem na elektryzujące się włosy jest ich zwilżenie niewielką ilością wody. Można to zrobić, przeczesując po nich mokrymi dłońmi. Wilgoć sprawi, że ładunki elektryczne zostaną unieszkodliwione. Ten sposób jest jednak chwilowy. O wiele lepiej sprawdza się codzienne nawilżanie włosów odpowiednimi preparatami.

Kosmetyki nawilżające do włosów można kupić w drogeriach i aptekach – najlepiej wybierać te, które należy spłukać z włosów po użyciu. Maseczki na elektryzujące się włosy można również wykonać samodzielnie w domu. Jedną z najpopularniejszych jest ta tworzoną z żółtka jajka oraz oliwy z oliwek. Obydwa składniki miesza się ze sobą i nakłada na umyte lekko wysuszone włosy. Maseczkę nawilżająca na włosy trzyma się godzinę, a następnie zmywa wodą z dodatkiem soku z cytryny.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ