Niemal w każdej firmie obowiązuje tzw. dress code. Jest to specyficzny styl ubierania się odgórnie narzucony przez “głowę” korporacji. Każdy z nas z całą pewnością spotkał się kiedyś z tak samo ubranymi stewardessami, pracownikami banków w firmowych marynarkach czy nawet kelnerami, ubranymi w jednakowe koszulki. Nie wszędzie jednak pracodawca udostępnia robocze uniformy pracownikom i nie wszędzie wymagany jest tak restrykcyjny sposób ubierania się. Jeśli właśnie zaczynasz pracę biurową i w Twojej firmie nie zauważyłaś, aby obowiązywały jednakowe marynarki czy sukienki, warto jednak żebyś zwróciła uwagę na to, jak ubierają się inni współpracownicy.

Warto bowiem pamiętać, że mimo iż uwielbiasz nosić emu, legginsy i koszulę, Twój styl w pracy może być bardzo passe. Najlepszym rozwiązaniem, które jest uniwersalne i sprawdza się niemal wszędzie, są gładkie, skromne sukienki do biura. To właśnie tego typu ubrania są najbezpieczniejszym wyjściem, jeśli chcemy wyglądać stylowo i wpasować się stylem w swojej firmie.

Dlaczego najlepszym ubiorem są sukienki do biura?

Wybierając swoje ubrania do pracy, musimy zwrócić uwagę na to, aby były w stonowanych kolorach, aby przysłaniały kolano i nie pokazywały zbyt wiele biustu czy ramion. Wybierając sukienki do biura możemy zdecydować się na jeden styl w kilku kolorach lub poszukać swoich ulubionych krojów w jednym kolorze kilku różnych sklepach. Jeśli Twoja firma nie narzuca żadnych standardów, warto się po prostu trzymać jedynie wcześniej wspomnianych zasad, dzięki temu będziesz mogła być pewna, że w swojej sukience do biura zawsze wyglądasz dobrze.

Jeśli nadal zastanawiasz się, dlaczego musisz wpasować się w ramy nudnych i szaroburych sukienek, z całą pewnością dawno nie przeglądałaś ofert sklepów oferujących klasyczne ubrania damskie. Obecnie sukienki do biura wcale nie są nudne, a stonowane odcienie wcale nie zniechęcają. Jeśli nie masz pomysłu, jakie kolory mogłabyś wybrać, pamiętaj, że każdy kolor, który nie jest krzykliwy będzie odpowiednim. W sklepach można bez problemu dostać eleganckie, delikatnie skrojone i ładne sukienki do biura w kolorach wina, szarości, czarne, granatowe, w odcieniach brązu i czekolady czy ciemnej zieleni. Jeśli jednak nie jesteś fanką sukienki, do biura możesz również ubrać się w klasyczną koszulę i wybrać nie krzykliwą spódnicę o odpowiedniej długości.

http://pelnakorzysci.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ