Techniki dbania o brodę

Posiadanie pięknie zadbanej i okazałej brody to marzenie wielu mężczyzn. Broda dodaje powagi i budzi respekt, w związku z czym nic więc dziwnego, że tak wiele osób decyduje się na jej posiadanie. Należy jednak pamiętać o tym, że nieodpowiednio zadbana broda może wpłynąć jedynie na pogorszenie naszego wizerunku.

Przycinanie brody – co ile?

Odpowiedź na to pytanie dla każdego będzie brzmiała inaczej. Wynika to przede wszystkim z faktu, że u różnych mężczyzn broda odrasta w różnym tempie. Jest to uwarunkowane genetycznie i nie da się na to nic poradzić. W związku z tym faktem u jednego będzie trwało to tydzień, a u innego dwa miesiące.

Jeżeli dany mężczyzna posiada szybko odrastające włosy i paznokcie, to równie szybko odrastać mu będzie broda. Jeżeli jednak mamy do czynienia z mężczyzną u którego proces ten przebiega powoli, wówczas wszystko będzie wskazywało na to, że i broda nie będzie rosła w zatrważającym tempie. W związku z czym jeden z nich będzie przycinał brodę raz w tygodniu, a drugi raz w miesiącu.

Odpowiednie dbanie o brodę – czyli jakie?

Pamiętać należy o tym, że broda znajduje się na naszej twarzy w związku z czym jest zauważalna przez wszystkich i stanowi naszą wizytówkę. Jeżeli nie jest odpowiednio czysta i zadbana wówczas może bardzo negatywnie wpłynąć na nasz wizerunek. Aby temu zapobiec warto używać kosmetyki do brody, które pomogą nam utrzymać ją w czystości, a ponadto nadadzą jej dobry wygląd, połysk i stanie się miękka w dotyku.

Oprócz stosowania odpowiednich specyfików, którymi są kosmetyki do brody warto ją również regularnie przeczesywać, a także modelować.

Jak długo powinny trwać czynności pielęgnacyjne brody?

Tak naprawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Zależy to od tego, jaki rodzaj brody posiadamy i czy jest ona łatwa w utrzymaniu czy też nie. Jeżeli charakteryzuje się twardością i skłonnością do zawijania, wówczas czas poświęcony na jej pielęgnację będzie dłuży niż ten, który przeznaczy na zabieg osoba, której broda zaraz po umyciu wygląda wystarczająco dobrze

Pamiętajmy o tym, że najważniejsza w pielęgnacji jest regularność. Im bardziej zapuścimy brodę, tym trudniej będzie doprowadzić ją do należytego porządku, a tym samym poświęcimy na to więcej czasu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ