Jesteś piękna taka jaka jesteś i nie daj sobie wmówić, że jest inaczej. Przez lata, od początku powstania ludzkości i w każdej kulturze kanony piękna zmieniają się jak w kalejdoskopie. W obecnych czasach przede wszystkim kanonem piękna jest zdrowie. Nie powinnaś się bowiem przejmować tym, czy należysz do osób o drobnej, filigranowej budowie, czy zawsze byłaś mocno zbudowana. Dopóty, dopóki dbasz o siebie, nie żywisz się zbyt często śmieciowym jedzeniem, powodującym choroby, Twoje wyniki są dobre, a włosy i oczy błyszczą zdrowym blaskiem, jesteś piękna i wpasowujesz się w kanony piękności.

Dużo kobiet jednak ma problemy z samoakceptacją, uważając, że skoro w ich szafach królują ubrania xxl, to definiuje ich wartość a właściwie jej brak. Zaczynają stosować restrykcyjne diety i ze zdrowych, silnych i pełnych życia osób zmieniają się w głodne, smutne osoby posiadające problemy z włosami, paznokciami i skórą. Należy się dlatego dobrze zastanowić, czy ślepo podążając za wymyślonymi ideałami, warto jest tracić dobre samopoczucie i zdrowie, tylko dlatego, że nosimy ubranie xxl?

Zdrowy rozsądek

Warto zastanowić się na samym początku nad tym, jak tak naprawdę czujemy się we własnym ciele. I nie chodzi tu tylko o samoakceptację wyglądu swojego ciała, ale i o samopoczucie. Zastanówmy się przede wszystkim czy rozmiar ubrania xxl, który właśnie mamy na sobie okrywa smutną i niezdrową osobę, czy wręcz przeciwnie, ozdabia zdrową i wesołą. Nie masz zadyszki podbiegając do uciekającego autobusu? Nie masz problemów aby przejechać paręnaście kilometrów na rowerze lub wejść na czwarte piętro? Nie masz problemów z zawiązaniem butów, zrobieniem manicure czy goleniem stref intymnych? Wyniki Twoich badań są dobre, masz cholesterol i glukozęw normie? Nie cierpisz przewlekle na ból stawów? Jeśli Twoje odpowiedzi na powyższe pytania w większości brzmiały “nie mam”, to oznaczają one, że nie masz problemów zdrowotnych związanych ze swoim rozmiarem. Jeśli jednak mimo to sprawia on, że nie czujesz się dobrze w swoim ciele, może warto pomyśleć nad rzeźbieniem go. Czasem drobna zmiana żywienia i aktywniejszy tryb życia sprawia, że w ciągu kilku miesięcy Twoje ubrania xxl zamieniają się w ubrania xl lub l, co nie powoduje uszczerbku na zdrowiu, ale o wiele większe zadowolenie z samego siebie.

http://studioniezapominajka.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ