Zakup butów - stacjonarnie czy online?

Zakup obuwia przez Internet wielu osobom wydaje się złym pomysłem. Ceny zachęcają do zakupów, jednak zarówno panie i panowie obawiają się, że buty wybrane online okażą się zbyt małe bądź niewygodne. Czy warto kupować obuwie przez Internet? A może lepiej pozostać przy sprzedaży stacjonarnej?

Zalety zakupów w sklepach stacjonarnych

Największą zaletą zakupu obuwia w sklepie stacjonarnym jest możliwość jego przymierzenia. Bez trudu można sprawdzić, czy obuwie ma odpowiednią długość i szerokość oraz jak prezentuje się na nodze. Ponadto widzi się, jak zostało wykonane i czy dana para jest solidnie zszyta lub sklejona.

Zakupy w sklepie stacjonarnym wybierane są głównie przez osoby, które nie do końca wiedzą, jakiego typu obuwie chcą kupić. Osoby mające swój styl bądź wiedzące dokładnie, jakie właściwości powinno mieć ich obuwie, wolą robić zakupy szybciej i taniej przez Internet.

Dlaczego warto kupować buty przez Internet?

Zakup obuwia online w sklepie Zouza.pl jest nie tylko szybszy i tańszy, ale i prostszy. W sieci można znaleźć każdy typ butów, nawet pary o niestandardowych rozmiarach. Jest to świetne rozwiązanie dla pań o stopach w rozmiarze mniejszym niż 35 oraz dla panów o stopie w rozmiarze większym niż 50. Sklepy stacjonarne nie posiadają w ofercie butów w takiej wielkości, gdyż ich produkcja jest nieopłacalna. W sklepach internetowych prowadzonych przez niewielkie zakłady szewskie wykonanie butów na zamówienie jest często możliwe bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów takiej usługi.

Aby kupić buty przez Internet, należy prawidłowo zmierzyć długość stopy, by określić długość wkładki. Ponadto powinno się znać wysokość cholewki, a w przypadku zakupu wysokich kozaków – również obwód łydki. Jeżeli nieprawidłowo zmierzy się stopę, zakupione przez Internet obuwie nie będzie pasować.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ