ZAKUP PERUKI

0
486

Peruki syntetyczne kontra naturalne

W sklepach z artykułami dla osób zmagających się z łysieniem znajdziemy peruki wykonane z dwóch rodzajów włosów: naturalnych oraz syntetycznych. Każdy z nich charakteryzuje się innymi właściwościami. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej obu typom peruk, przedstawiając ich najważniejsze zalety. Która opcja lepiej sprawdzi się w Twoim przypadku? Sprawdź!

Peruki naturalne – inwestycja w komfort

Peruki starannie tkane ręcznie z naturalnych włosów są najbardziej pożądane przez klientów marzących o przywróceniu swojej fryzurze pełni blasku. W katalogach producentów znajdziemy peruki naturalne tkane z włosów pochodzenia słowiańskiego, europejskiego, chińskiego i azjatyckiego. Każdy typ włosa charakteryzuje się inną sztywnością, strukturą i kolorem. W Polsce najbardziej cenione są peruki z dziewiczych włosów słowiańskich – jasnych, delikatnych pukli, które nigdy nie były poddawane zabiegom chemicznym ani koloryzacji.

Do największych walorów peruk naturalnych zaliczyć możemy ich piękny wygląd oraz jakość. Starannie dobrane, osadzone na nowoczesnych bazach peruki są godnym zastępcą dla utraconych w wyniku choroby czy wypadku włosów. Co ważne, peruki naturalne zapewniają noszącym je osobom pełen komfort. Włosy zabezpieczone są łuskami, dzięki czemu stają się odporne na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne. Pukle można więc dowolnie modelować, kręcić, prostować i upinać.

Kupno peruki naturalnej jest niemałym wydatkiem. Warto mieć jednak świadomość, że w parze z wysoką ceną idzie w tym przypadku bezkompromisowa jakość i długa żywotność.

Tańsza alternatywa – peruki syntetyczne

Dysponujesz ograniczonymi środkami? A może peruka ma być dla Ciebie jedynie ekstrawaganckim dodatkiem na wielkie wyjścia? W takim wypadku warto przyjrzeć się nieco tańszym, a równie atrakcyjnym perukom z włosów syntetycznych. Nowoczesne modele niewiele mają wspólnego ze swoimi starszymi, nieco tandetnymi wersjami. Peruki syntetyczne proponowane przez uznanych producentów świetnie się układają i zapewniają doskonały efekt wizualny. Dostępne są we wszystkich kolorach tęczy, co daje nieograniczone pole do kreatywnej zabawy swoim wizerunkiem.

Pamiętaj, że włosy produkowane fabrycznie źle znoszą kontakt z rozgrzaną prostownicą, gorącym powietrzem suszarki i lokówką. Nie można ich szczotkować. Aby nowe włosy zachowały swoją nienaganną formę, należy szczególnie ostrożnie się z nimi obchodzić.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ