Alergiczne zapalenie krtani

Uczuleniowe zapalenie krtani to dość modne zaburzenie u dzieci. Rzadziej jest u dorosłych. Okazuje się stanem zapalnym górnych dróg oddechowych będącą odpowiedzią alergiczną na elementy znajdujące się w krtani. Zapalenie krtani u dzieci że być wynikiem ukąszenia owadów (pszczoły, osy, szerszenia), oraz jeszcze w rezultacie pewnych posiłków i środków. Uczuleniowe zapalenie krtani może być zagrożeniem dla życia.

Podstawy alergicznego zapalenia krtani

Na alergiczne zapalenie krtani zwłaszcza narażone są dzieci. Luźna tkanka łączna krtani młodego dziecka podatna jest na obrzęk, jaki że być etiologią zwężenia światła krtani, co może objawiać się silną, nagłą dusznością. Zapalenie krtani powstały w rezultacie ukąszenia owadów czy alergenów wziewnych i pokarmowych może być zagrożeniem dla życia. W zależności od alergenu, organizm twojego dziecka rozpoznaje pewne substancje jako obce i się przed nimi broni. W ten sposób powstaje odpowiedź alergiczna. Alergen przechodzi przez skórę, drogi oddechowe, co objawia się obrzękiem krtani, kaszlem i chrypką. Tychże objawów alergii nie można ignorować.
•alergie pokarmowe – funkcjonowanie alergenu pokarmowego, np. mleka krowiego, orzechów, czekolady, owoców cytrusowych
•nadwrażliwość na środki,
•nadwrażliwość na pyłki kwiatowe,
•nadwrażliwość na sierść kota,
•nadwrażliwość na jad owadów.

o czym może świadczyć alergiczne zapalenie krtani

Zapalenie krtani oraz alergia – jak sobie poradzić?

Ciągłe lub nawracające zapalenie krtani potrzebuje oceny w końca potwierdzenia lub wyeliminowania alergicznego źródła dolegliwości. Na testy w celu uczulenia na alergeny wziewne, jakie mogą być elementem chrypki alergicznej zazwyczaj są kierowane osoby, u których jest np. alergia pokarmowa czy atopowe zapalenie skóry. Jeśli podejrzenia się potwierdzą, wówczas lekarz może przepisać środki przeciwalergiczne oraz zapewni Ci porad dotyczących dalszego działania będącego na celu złagodzenie objawów. Jak możesz sobie pomóc domowymi sposobami? Przestrzegaj następujących zasad:
– oszczędzaj głos – postaraj się nie rozmawiać głośno, natomiast także unikaj szeptania, jakie oddziałuje pobudzająco na krtań,
– jeśli dokucza Ci kaszel, wypróbuj delikatny środek przeciwkaszlowy,
– popijaj dużo napojów, by nawilżyć gardło,
– nie pal i unikaj towarzystwa osób palących, bo dym tytoniowy pogarsza chrypkę,
– jeśli masz nadwrażliwość i Twoje dolegliwości związane są z wykorzystaniem preparatów, jakie drażnią krtań, porozmawiaj z lekarzem o możliwości zmiany środka.
Chociaż alergie są z natury bardzo trudne dla dotkniętych nimi osób, jest mało efektywnych technik na ograniczenie objawów. Najlepiej zacznij oddziaływać od razu, jeśli wystąpią, by nie dopuścić do ich pogorszenia.

Leczenie alergicznego zapalenia krtani

W przypadku owego schorzenia sugeruje się środki przeciwhistaminowe, zatem zmniejszające objawy alergii, za jakie odpowiada histamina, np. obrzęk błon śluzowych, świerzbienie. Bardzo ważne jest wykonanie testów uczuleniowych, tzw. testów skórnych, na podstawie których będzie można określić uczulenie na alergeny, jakie powodują zapalenie krtani. Coraz więcej ludzi decyduje się na odczulanie, polegające na wstrzyknięciu alergenu w skórę. Ilość alergenów stopniowo narasta w celu zwiększenia w systemie tolerancji na alergen. Odczulać nie można osób z alergią pokarmową.

[Głosów:1    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ