Profesjonalna pielęgnacja skóry

Pierwsze wrażenie zawsze ma niebagatelne znaczenie – czy to w kontaktach biznesowych, czy tych zupełnie prywatnych. Przy pierwszym spotkaniu zazwyczaj zwracamy uwagę na twarz nowo poznanej osoby i właśnie twarz zapamiętujemy najlepiej. Dlatego też, jeśli chcesz stać się mistrzem pierwszego wrażenia, powinieneś troskliwie zaopiekować się swoją twarzą. Profesjonalna pielęgnacja skóry nie wymaga wcale wizyt w salonach kosmetycznych – wystarczą dobre kosmetyki, których będziesz regularnie używać.

Pielęgnacja skóry – oczyszczanie

Wbrew pozorom, skóra nie potrzebuje wiele – droga do zadbanej cery liczy trzy podstawowe kroki. Co zatem trzeba wiedzieć i czego się trzymać?

Po pierwsze, pielęgnacja skóry zawsze wychodzić musi od jej dokładnego, precyzyjnego oczyszczenia. By mieć pewność, że po długim i męczącym dniu na powierzchni skóry nie pozostały żadne zanieczyszczenia i osady, wybierz sprawdzony, niezawodnie działający żel myjący do twarzy. Najlepiej działają te, których formuła została wzbogacona o superskładniki aktywne. Dobrym przykładem jest np. żel myjący Hydra Energetic X-Treme z serii Men Expert od firmy L’Oreal. W jego składzie znalazł się dogłębnie oczyszczający magnetyczny węgiel, który działa na zanieczyszczenia zgromadzone na powierzchni skóry jak magnes, zbierając je i skuteczni usuwając. Dzięki temu codzienna pielęgnacja skóry staje się łatwiejsza i skuteczniejsza na wielu poziomach.

Pielęgnacja skóry – regulacja zarostu

Drugim krokiem na drodze do zadbanej skóry jest umiejętne golenie. Seksowny zarost może być atrakcyjną wizytówką każdego mężczyzny. By jednak tak się stało, musi być zadbany i uregulowany. Niestety codzienne (lub niemal codzienne) golenie sprawia, że pielęgnacja skóry twarzy staje się trudniejsza, a to z uwagi na możliwe podrażnienia i otarcia, a także przesuszenie skóry. Można jednak zminimalizować ryzyko ich wystąpienia, stosując odpowiednie kosmetyki do golenia.

Pianka (lub żel) do golenia powinny więc nie tylko spełniać swoje zadanie, jeśli chodzi o zmiękczanie włosków zarostu i ułatwianie ślizgu ostrza golarki, ale też chłodzić i nawilżać skórę. Jeśli obserwujesz u siebie nadwrażliwość skórną, możesz też zdecydować się na delikatniejszy kosmetyk dla skóry wrażliwej, taki jak np. żel do golenia Hydra Sensitive z serii Men Expert od L’Oreal. Ważne jest także używanie delikatnych kosmetyków po goleniu, które będą w stanie schłodzić skórę i nawilżyć ją zaraz po goleniu. Delikatna woda po goleniu lub łagodzący balsam powinny więc znaleźć się na półce z kosmetykami tuż przy żelu do golenia.

Pielęgnacja skóry – nawilżanie

Ostatnim z trzech podstawowych elementów składowych pielęgnacji skóry twarzy jest nawilżanie. Na co dzień nasz organizm traci mnóstwo wody, co często bardzo źle wpływa na stan naszej skóry. Przesuszona skóra wygląda zaś nieestetycznie i niezdrowo, ma skłonności do łuszczenia, pękania i zaczerwieniania. 

Aby temu zapobiec, należy regularnie wmasowywać i wklepywać w skórę twarzy dobry krem nawilżający dostosowany do potrzeb swojej skóry. Szeroką gamę takich wyspecjalizowanych kremów nawilżających przygotowali eksperci L’Oreal we wspomnianej już serii Men Expert. Znajdziesz w niej zarówno uniwersalne kremy nawilżające przeznaczone dla skóry normalnej, jak i np. krem nawilżający zapobiegający nadmiernemu wytwarzaniu sebum czy krem nawilżający stworzony z myślą o pielęgnacji kilkudniowego zarostu. Dzięki takim kosmetykom pielęgnacja skóry staje się znacznie bardziej kompleksowa. Masz pewność, że dostarczasz swojej skórze wszystkiego, czego najbardziej jej potrzeba.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ