Biżuteria handmade - najnowszy hit stylizacji!

Ręcznie wykonywane produkty są obecnie bardzo modne. Kartki handmade wysyła się na święta i przekazuje innym w trakcie ważnych okazji, a biżuteria ręcznie robiona zdobi nasze ciała. Ręcznie można wytwarzać wiele produktów, tworząc coś unikalnego, jedynego w swoim rodzaju. Zapewne właśnie dlatego w tej chwili jest to taki stylizacyjny hit! Tylko co i z czym nosić? Gdzie kupić podobne produkty? Jak nauczyć się robić takie rzeczy samodzielnie, w domu?

Unikalna ozdoba 

Biżuteria ręcznie robiona jest zawsze jedyna w swoim rodzaju – choćby ktoś wykonywał sporo podobnych produktów. Każdy wyjdzie nieco inaczej, a zwykle wzory się nie powtarzają zbyt często, bo i twórcy nie są maszynami, więc wolą poświęcić czas na coś nowego, niż wykonywać kilkanaście czy kilkadziesiąt identycznych rzeczy. Poszukując biżuterii handmade, możemy natrafić na naprawdę przeróżne modele, które będą pasowały do różnych stylizacji. Znajdzie coś dla siebie zarówno fanka stylu boho, jak i elegancka kobieta, ktoś uwielbiający ozdoby retro, jak i pani, która lubuje się w bardziej nowoczesnych rozwiązaniach i wzorach. 

Szeroki wybór

Ręcznie robione produkty można kupić w wielu sklepach z biżuterią – tych bardziej urozmaiconych i tych, które są galeryjkami konkretnego wystawcy. Można jednak porzucić stacjonarne poszukiwania, na rzecz kupowania tego rodzaju ozdób w przestrzeni internetowej. Wybór jest naprawdę ogromny! Kolczyki krótkie i długie, bransoletki, przeróżne większe i mniejsze wisiorki, a nawet bransoletki na stopę czy wspaniałe pierścienie. Czasami nie tylko nie widać, że jakiś produkt został wykonany ręcznie, lecz nawet prezentuje się on zdecydowanie lepiej niż masowa produkcja ze sklepów. Twórcy tworzą bowiem małe dzieła sztuki, często decydując się na oryginalne rozwiązania, żeby przyciągnąć klientów właśnie do siebie. Ich wyobraźnia i zdolności to największy atut ich wyrobów. Oczywiście, czasem generuje to dość duże ceny, ale wszystko zależy od konkretnego przypadku. Biżuteria ręcznie robiona może być tańsza lub droższa od normalnych rzeczy. Najlepiej dokładnie przejrzeć ofertę, by wybrać to, co najbardziej nam się podoba i co jest w najkorzystniejszej cenie.

A może własna praca?

Jeśli ktoś ma zdolności plastyczne, albo manualne, dobre pomysły, trochę wolnego czasu i możliwość zamówienia półproduktów, może postarać się o wykonanie samodzielnie kilku ozdób handmade. Mogą być przeznaczone dla własnego użytku, na prezent dla bliskiej osoby, albo na sprzedaż. Wystawiając coś co jakiś czas na sprzedaż można całkiem nieźle zarobić. Pamiętajmy jednak, że jeśli sprzedaż jest regularna, a chętnych nie brakuje, powinniśmy założyć własną działalność, by legalnie się ze wszystkiego rozliczać ze skarbówką. W tej chwili zainteresowanie ozdobami handmade jest naprawdę spore i wiele osób je kupuje – zwłaszcza turyści przybywający z innych krajów, dla których nawet wysokie dla Polaków ceny są przystępne i atrakcyjne. Wystarczy mieć dobre pomysły i realizować z pasją oraz dokładnością swoje projekty. Początki mogą być trudne, ale w pewnym momencie nabiera się wprawy!

Artykuł powstał dzięki firmie Artyferia. W ofercie której znajduje się przepiękna biżuteria ręcznie robiona.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ