smart-watch
fot: pixabay.com

Zegarek to najbardziej klasyczny element męskiej biżuterii. Wielu panów nie wyobraża sobie aby zacząć dzień bez zegarka na ręce. Nie chodzi tylko o sam fakt sprawdzania godziny. Zegarek wpisuje się w męską modę, indywidualny styl użytkownika, podkreśla męskie zainteresowania i podkreśla status społeczny.

Zobacz też: http://trzypion.pl/zegarek-czy-smartwatch-co-wybrac/

Zegarki towarzyszą Pan  od bardzo dawna, zmieniła się tylko ich funkcja i wygląd. Kiedyś kojarzono męski czasomierz tylko z klasyczną, okrągłą kopertą. Dziś mamy do wyboru całą paletę kształtów, cyferblatów, a także materiałów z jakich może być wykonany zegarek.

Co wybrać klasyczny zegarek wskazówkowy czy też nowoczesny smartwach?

Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wybór zegarka zależy od tego, czy chcemy aby ładnie pasował do garnituru i koszuli wizytowej. Jeżeli nasza praca na co dzień wymaga stroju oficjalnego, warto wybrać klasyczny, wskazówkowy zegarek na skórzanym pasku.  Możemy również wybrać bransoletę jeżeli nasza skóra nie ma uczulenia na otarcia wywołane przez metal.

Zegarki na wskazówki lepiej sprawdzą się również dla osób, które nie koniecznie szukają kolejnego urządzenia, które będzie dzwonić, mrugać, wysyłać nam komunikaty. Jeżeli zegarek ma nam służyć do wskazywania czasu, lub ewentualnie daty, lepszym wyborem będzie klasyczny zegarek. Na pewno uda nam się wybrać model odpowiedni dla siebie z szerokiej oferty producentów. Wszystko tak naprawdę zależy od naszego gustu a także zasobności portfela. Zegarki oprócz tego, że są piękne i użyteczne mogą osiągać naprawdę zawrotne ceny. Szczególnie, gdy chcemy wejść w posiadanie rzadkiego modelu znanej marki.

Klasyka kontra nowoczesność 

Wielu użytkowników zegarków zakochanych w nowych technologiach zapewne skusi się na czasomierz, który pozornie będzie przypominał klasyczny zegarek tarczowy, jednak w rzeczywistości będzie kolejnym  mini centrum dowodzenia.

Smartwatch, poza tym, że pokaże nam czas, to stanie się również urządzeniem w pełni kompatybilnym z naszym smartphonem. Za jego pośrednictwem będziemy mogli odbierać połączenia lub dostawać sygnały o próbie połączenia z naszym numerem. Smartwatch pokaże nam również sms/mms, pokaże nam naszą ostatnią trasę podczas biegu. Sprawdzi nasze tętno i dobierze odpowiedni czas snu.  Poza tym wszystkim taki zegarek będzie posiadał również świetny design na pograniczu klasyki i nowoczesności.

Przeczytaj też: http://www.frywolna.pl/jak-dobrac-odpowiedni-zegarek/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ