spieniacz do mleka
fot. pexels.com

Jesteś smakoszem kawy i stoisz przed wyborem spieniacza do mleka, który sprawi, że twoja kawa będzie jeszcze pyszniejsza? Koniecznie zapoznaj się z charakterystyką czterech różnych rodzajów spieniaczy do mleka i wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada!

Zobacz też: http://www.psfs.pl/jaki-spieniacz-do-mleka-wybrac/

Spieniacz ręczny

Ten rodzaj spieniacza do mleka jest najbardziej popularny i to po niego zazwyczaj na start sięgają klienci. Jest to też najtańszy spieniacz i sięgając po niego można wypróbować czy w ogóle kawa ze spienionym mlekiem jest odpowiednia. Spieniacz ręczny jest dlatego najtańszy i najprostszy w użyciu, ponieważ jest zasilany zwykłymi bateriami paluszkami. Spieniacz ręczny pieni mleko dzięki końcówce, która jest zakończona owalną sprężynką i to ona po uruchomieniu spieniacza – spienia mleko. Minusem korzystania z tego narzędzia jest wykorzystanie dodatkowego naczynia, w którym to mleko możemy spienić.

Spieniacz tłokowy

Tego typu spieniacze podłącza się do prądu. Są to szczelnie zamknięte pojemniki z tłokiem, który ulokowany jest w przykrywce. Spieniacze tłokowe napędza się ręcznie i nie wymagają użycia zewnętrznego naczynia, ponieważ to w nim pieni się mleko, które po całym procesie spieniania można zwyczajnie przelać do filiżanki z kawą.

Spieniacze elektryczne

Tego rodzaju spieniacze są najbardziej zaawansowane. Wyróżnia się spieniacze zasilane bateriami, jak i podłączane bezpośrednio do gniazdka. Klienci chwalą, że spieniacze elektryczne bardzo szybko i wydajnie pienią mleko. Zaawansowane modele spieniaczy elektrycznych oferują nawet możliwość przygotowywania mlecznych koktajli.

Spieniacze indukcyjne

Tego typu spieniacze są również bardzo zaawansowane i oferują szereg różnorodnych opcji, zatem można porównać je do spieniaczy elektrycznych. Różnią się jednak tym, że wykorzystują działanie technologii indukcyjnej. Mimo iż efekt jest niezwykle zbliżony do działania spieniaczy elektrycznych, to prawdziwi smakosze kawy twierdzą, że w smaku mleka nieco się różnią, a to ze spieniacza elektrycznego jest lepsze. Oczywiście smak spienionego mleka jest też zależny od rodzaju mleka jaki wykorzystamy.

Przeczytaj też: http://www.rebel-tv.pl/plastikowe-pojemniki-z-przegrodkami-do-transportu-zywnosci/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ