pedicure

Pedicure jest to zabieg polegający na pielęgnacji stóp i nadaniu im estetycznego, zadbanego wyglądu. W trakcie zabiegu dochodzi do wymoczenia stóp pielęgnacja mającej kąpieli, usunięciu skórek wokół paznokci oraz opiniowaniu płytki paznokcia. Zwieńczeniem całego zabiegu jest pomalowanie paznokci lakierem oraz aplikacja odżywczego kremu na stopy. Czym różnią się od siebie zabieg pedicure tradycyjnego od specjalistycznego? Odpowiadamy! 

Przeczytaj  też: https://akcemed.pl/pedicure-tradycyjny-hybrydowy-i-leczniczy/ 

Pedicure tradycyjny – na czym polega? 

Pedicure tradycyjny jest podstawowym zabiegiem pielęgnującym, który zapewnia natychmiastowe uczucie gładkości i świeżości stopka Stanowi on podstawę pielęgnacji stóp i może być wstępem do zabiegu w stylizacji paznokci. 

Tradycyjny pedicure obejmuje swoim zasięgiem zarówno paznokcie, jak i skórę stóp. Kompleksowa dbałość o kondycję to nie tylko doskonały efekt wizualny, ale również profilaktyka wielu powszechnych problemów podologicznych. Do nich zaliczyć możemy wrastający paznokieć, pękającą skórę pięt czy odciski. 

Zabieg tradycyjnego pedicure nie jest wykonywany, kiedy na stopach zlokalizowane są infekcje, zmiany grzybicze lub stany alergiczne lub zmiany skórne. 

Pedicure specjalistyczny – na czym polega? 

Pedicure Specjalistyczny jest do pielęgnacji oraz leczenie stóp jednocześnie. Zabieg rozwiązuje problemy podologiczne takie jak wcześniej wspomniane odciski, pęknięte pięty czy wrastające paznokcie, a także nagniotki. Pedicure specjalistyczny polega na użyciu specjalistycznych frezarek, które służą do usuwania wcześniej wspomnianych problemów. Umożliwiają kompleksową pielęgnację i teraz jest to. Zabieg usuwania zrogowaciałej i pękającej skóry, własnych odcisków czy wrastającego paznokcia odbywa się w specjalnym salonie podologicznym. Pedicure specjalistyczny pomaga też zachowywać świeżość stóp osobom, które cierpią na nadpotliwość stop. To nie tylko estetyczny wygląd, ale również komfort chodzenia. 

Taki zabieg nie jest wykonywany w przypadku otwartych ran lub infekcji stóp oraz przypadku tak zwanej stopy cukrzycowej. Oba te zabiegi różnią się od siebie tym, żebym pedicure specjalistyczny jest bardziej kompleksowe, a jego wykonanie to nie tylko pielęgnacja i estetyczny wygląd, ale również walory zdrowotne. 

Zobacz też: http://www.rebel-tv.pl/pielegnacja-tlustej-skory-jak-wyglada/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ