Wolumetria twarzy

W dzisiejszych czasach operacje plastyczne są coraz częściej uznawane jako passe, a ich miejsce zastępują zabiegi niewymagające użycia skalpela. Jednym z nich jest zabieg wolumetrii twarzy, który polega na modelowaniu twarzy, wykorzystując kwas hialuronowy. Ma on na celu przede wszystkim przywrócenie prawidłowego owalu twarzy, zapewnienie odpowiedniego stanu skóry, a także skorygowanie układu nosa, ust oraz kości policzkowych.

Zanim zdecydujemy się na zabieg, musimy odpowiedzieć sobie na pytanie na czym polega wolumetria twarzy. Podstawową cechą jest zastąpienie skalpela kwasem hialuronowym, który ma za zadanie wypełnić oraz zwiększyć objętość tkanek miękkich. Tego rodzaju proces umożliwia podniesienie skóry policzków, żuchwy, skroni, oraz podbródka, które uległy zapadnięciu w wyniku procesu starzenia się. Zabieg wolumetrii twarzy sprawia, iż twarz wydaje się młodsza i odżywiona, przy zachowaniu jej naturalnego wyglądu. Musimy przy tym pamiętać, iż aby zabieg dał oczekiwane efekty, to musi zostać przeprowadzony przez lekarza, który specjalizuje się w tego rodzaju zabiegach, ponadto wybierajmy sprawdzone, profesjonalne gabinety medycyny estetycznej.

Na czym polega zabieg zabieg wolumetrii twarzy?

Zabieg wolumetrii twarzy może zostać wykonany nie tylko przy użyciu kwasu hialuronowego, ale również przy zastosowaniu stymulatorów, takich jak kwas polimlekowy oraz hydroksyapatyt wapnia. Związki te mają za zadanie zainicjować produkcję kolagenu przez organizm. Wykonuje się również zabiegi, podczas których zamiast związków chemicznych pacjentowi jest wszczepiana jego własna tkanka tłuszczowa. Wszystkie wypełniacze dają podobne efekty, działając jako implant, a efekty są widoczne do osiemnastu miesięcy. Na życzenie pacjenta zabieg wolumetrii twarzy może zostać przeprowadzony w znieczuleniu miejscowym, a po wykonaniu iniekcji przeprowadza się masaż twarzy, służący nadaniu jej odpowiedniego kształtu oraz równomiernemu rozprowadzeniu preparatu. Należy pamiętać o tym, iż po zabiegu musimy przez jakiś czas unikać ekspozycji na promienie słoneczne.

Kiedy już zapoznamy się na czym polega wolumetria twarzy, wówczas musimy odpowiedzieć sobie na pytanie dla kogo jest ona przeznaczona. Z tego rodzaju usług korzystają przede wszystkim osoby, które pomimo upływu lat chcą zachować młody wygląd i urodę. Pogorszenie się kształtu twarzy oraz pojawienie się zmarszczek wynika z faktu utraty przez skórę elastyczności. Zabieg wolumetrii twarzy jest również zalecany osobom młodym, chcącym zmienić swój wygląd poprzez np. zwiększenie ust, korektę nosa lub zmianę kształtu kości policzkowych.

Zabieg wolumetrii twarzy jest nieinwazyjny, dlatego nie wymaga hospitalizacji. Pacjent już następnego dnia może wrócić do normalnego funkcjonowania, a jedyną przypadłością, która może doskwierać, są czerwone plamki w miejscu iniekcji, które utrzymują się do trzech dni, jeżeli stosujemy się do zaleceń i wykonujemy masaż tych miejsc.
Zabieg wolumetrii twarzy może zostać wykonany u osób w każdym wieku oraz płci.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ