Depilacja laserowa - na czym polega?

Depilacja laserowa w ostatnim czasie zyskała dość dużą popularność, mimo że nie są to tanie zabiegi, wiele osób się na nie decyduje, ponieważ są skuteczne. Wystarczy kilka wizyt w gabinecie kosmetycznym, aby pozbyć się problemu na wiele lat. Takiemu zabiegowi może być poddana każda część ciała. Na zabieg decydują się zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?

Przed wykonaniem zabiegu depilacji laserowej, z klientem przeprowadzany jest szczegółowy wywiad. Dzięki niemu osoba wykonująca zabieg wie, czy występują jakiekolwiek przeciwskazania. Następnie w gabinecie kosmetolog przygotowuje obszar skóry, który ma być poddany zabiegowi i dokonuje pomiaru poziomu melaniny. Dzięki temu może dopasować parametry lasera, tak by zabieg był skuteczny.

W trakcie zabiegu do konkretnych partii ciała przykładana jest głowica urządzenia. Laser wyzwala „strzały”, za ich pomocą wysyłana jest wiązka światła w głąb skóry. Następnie jest ona pochłaniana przez barwnik, który znajduje się w cebulkach włosa. Tak dochodzi do zniszczenia mieszków włosowych. Zabieg należy powtarzać co 6-8 tygodni, zalecana ilość wizyty to około 9.

Przeczytaj też: http://www.rebel-tv.pl/glinka-niebieska-skuteczna-nowosc-na-rynku/

Czy to prawda, że laser najlepiej działa na ciemne włosy?

W przypadku depilacji laserowej zdecydowanie lepsze efekty osiąga się w przypadku ciemnego owłosienia. Dzieje się tak, ponieważ laser jest pochłaniany przez barwnik, który znajduje się w cebulkach włosów. Im więcej melaniny tym zabieg jest skuteczniejszy. W przypadku owłosienia blond, aby uzyskać zadowalające efekty, należy będzie wykonać większą ilość zabiegów.

Jak należy się przygotować do depilacji laserowej?

Aby uzyskać jak najlepszy efekt po zabiegu, należy dostosować się do kilku ważnych zasad. Po pierwsze przed wykonaniem zabiegu, nie należy usuwać mechanicznie włosów wraz z cebulkami. Wystarczy je zgolić za pomocą maszynki. Na kilka dni przed depilacją laserową nie należy również wykonywać żadnych peelingów, należy za to zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry.

Zakazane jest stosowanie samoopalaczy oraz opalanie się w miejscu, które ma być poddane zabiegowi. Należy również odstawić leki, które są światłouczulające oraz fotoalergizujące.

Źródło: https://www.manbel.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ