mycie

Wiele Pań zmaga się z tym męczącym problemem od dawna. Jest on bardzo uciążliwy zwłaszcza w momencie, kiedy gdzieś się śpieszymy i nagle zauważamy, że poplamiłyśmy swoje ubranie podkładem.

Usunięcie tłustej plamy z podkładu jest możliwe . Można usunąć je domowymi sposobami . Będą potrzebne do tego płyn do demakijażu, spirytus, odżywka do włosów i waciki kosmetyczne.

Płyn do demakijażu

Płyn do demakijażu świetnie radzi sobie z usuwaniem makijażu z twarz i równie dobrze usuwa zabrudzenia z niech na ubraniu. Wystarczy wylać na wacik płyn do demakijażu w ten sam sposób  jakbyśmy chciały zmyć makijaż, następnie delikatnym ruchem pocierać tkaninę do momentu, aż plama zniknie. Na koniec ubranie pierzemy w pralce.

Przeczytaj też: http://www.modaforte.pl/sposoby-na-zakamienione-i-przypalone-zelazko/

Plama z podkładu mogą być również usunięte przy użyciu spirytusu. Postępujemy dokładnie tak samo jak z płynem do demakijażu. Nasączamy płatek kosmetyczny lub gazik w spirytusie, a następnie delikatnie pocieramy w miejscu plamy. Tą samą czynność możemy wykonać także z  benzyną ekstrakcyjną. Należy jednak uważać, ponieważ są to produkty łatwopalne.

Odżywka do włosów

Ciekawą metodą na usuwanie plam z podkładu, jest zastosowanie odżywki do włosów. Ubrudzone ubranie kładziemy na ręczniku i polewamy ją letnią wodą. Następnie wcieramy odżywkę w zabrudzone miejsce, aż do pojawienia się piany.

Pozostaw plamę ze spienioną odżywką na około pół godziny, a później pierzemy ubranie tak samo jak w każdym powyższym przypadku. 

Źródło: https://topolino.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ