Do podkładu, do różu i... – poznaj najważniejsze rodzaje pędzli do makijażu

Uwielbiasz perfekcyjnie wykonany makeup? To zupełnie tak, jak my. Jeśli właśnie przymierzasz się do wymiany starego zestawu pędzli do makijażu na nowy, poniżej znajdziesz kilka wskazówek. Podpowiadamy, w jakie pędzle warto zainwestować.

No.1 Pędzel do podkładu

To must have każdej kobiecej kosmetyczki. Doskonały do wykonania mocno kryjącego makijażu. W sklepach znajdziesz trzy typy pędzli do podkładu: flat top – płaski
ze ściętym szczytem, pędzel z włosiem przyciętym na okrągło, języczkowy – ma płaskie włosie. I tak, flat top jest łatwy w użyciu. Dostaniesz się nim w najbardziej ukryte miejsca na twarzy (np. skrzydełka nosa, kąciki ust, wewnętrzna strona górnej powieki). Dokładnie rozciera podkład i nie pozostawia smug na twarzy. Pędzel okrągły zaś, jest bardziej zbity i wtłacza podkład w skórę, zwiększając krycie niedoskonałości na skórze. Pędzlem języczkowym natomiast świetnie aplikuje się płynne podkłady. Włosie takiego pędzla jest elastyczne, co pozwala na swobodne rozprowadzenie kosmetyku.

Przy wyborze pędzla do podkładu powinnaś pamiętać o kilku głównych zasadach.
Sięgaj po pędzle wykonane z wysokiej jakości sztucznego włosia. Powinnaś unikać tych zrobionych z naturalnych włosków, ponieważ zbyt szybko wchłaniają kosmetyk i mogą uczulać. Idealny pędzel powinien mieć dosyć gładkie włosie – pozwoli Ci to uzyskać jednolity, naturalny i transparentny makijaż. Ważne jest też to, aby pędzel był niewielkich rozmiarów – będziesz mogła nim swobodnie manewrować.

No.2 Pędzel do różu

Do nakładania różu na policzki przyda Ci się pędzel o owalnym kształcie, który posiada wyraźnie zaokrąglone boki – krótkie włoski powinny znajdować się na zewnątrz,
a dłuższe pośrodku. Możesz też wybrać pędzel o skośnie ściętym włosiu, który umożliwi perfekcyjną aplikację różu.

Złota zasada! Nigdy nie dociskaj pędzla do skóry, tylko lekko muskaj nim policzki.

Jeśli do końca nie wiesz, który pędzel do nakładania różu będzie dla Ciebie lepszy, możesz przetestować kilka rodzajów pędzli w drogeriach. Wtedy będziesz miała stuprocentową pewność, że wybierzesz swój ideał.

No.3 Pędzel do konturowania

Jak pewnie już wiesz, konturowanie to taki element makijażu, który potrafi całkowicie zmienić kształt twarzy – wymodelować ją, a zarazem wyszczuplić. Jednym słowem nadać jej wymarzony kształt! Siła konturowania tkwi w specjalnym pędzlu
i odpowiednim kosmetyku. Nie wiesz jakiego pędzać użyć? Powinnaś rozpocząć konturowanie specjalnie zaprojektowanym do tego płaskim pędzlem kabuki, który pozwoli Ci uzyskać perfekcyjny kontur, podkreślający Twoje rysy twarzy.
Naszym odkryciem jest pędzel Golden Rose Perfect Contour Brush. Pomoże Ci on wyrzeźbić poszczególne strefy twarzy podkładem, pudrem brązującym lub rozświetlaczem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ