Jak dopasować biżuterię do stylizacji

Bez biżuterii nie mogłaby się obyć żadna kobieta. Każda z pań lubi naszyjniki, pierścionki czy bransoletki, nie każda jednak wie, w jaki sposób łączyć ze sobą te elementy, a przede wszystkim jak dopasować je do konkretnej stylizacji tak, by biżuteria artystyczna i strój stanowiły spójną całość.

Swoboda połączeń

Obecnie wśród biżuterii panuje dowolność i różnorodność. W sklepach można znaleźć zarówno biżuterię subtelną i minimalistyczną, która jest ledwie zauważalna, jak również niezwykle efektowne naszyjnik czy bransoletki będące doskonałym urozmaiceniem całej stylizacji. Dozwolone są praktycznie wszystkie połączenia – nawet zestawienie złota ze srebrem. Ważne jest jednak, by zachować umiar i nie przytłoczyć sylwetki lub nie odciągnąć uwagi od całej stylizacji, bo wtedy zamiast dodać sobie urody, osiągnie się efekt wręcz przeciwny.

Wiele zastosowań biżuterii

Pierwszą funkcją biżuterii jest oczywiście ozdoba, to jednak także sposób na kształtowanie sylwetki czy podkreślenie charakteru. Wyrazista biżuteria artystyczna może przykuwać uwagę, sprawić, że dany ubiór nabierze konkretnego stylu. Jedyne, o czym należy pamiętać, to by nie wybierać zbyt dużej ilości bransoletek czy naszyjników – jeśli mamy coś charakterystycznego na dekolcie, nie należy stosować innych wyrazistych dodatków. Jeżeli chcemy odjąć sobie kilka kilogramów, nie powinniśmy także zakrywać przewężeń, a więc szyi czy nadgarstków. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie modeli ażurowych albo dodatków w różnej skali.

Wiek a biżuteria

Przy wyborze biżuterii dobrze również zwrócić uwagę na wiek. Kobiet dojrzała będzie wyglądała jeszcze piękniej w bursztynie i perłach, a także w biżuterii srebrnej połączonej z naturalnymi kamieniami. Kobietom młodym do twarzy jest z kolei w biżuterii stworzonej z kryształków, błyszczących szkiełek czy kamieni. W tym przypadku ostre barwy czy nietypowe materiały są jak najbardziej wskazane.

Dobór biżuterii do dekoltu

Nie każdy rodzaj biżuterii sprawdzi się w połączeniu z każdym dekoltem. Ten w kształcie łódki będzie rewelacyjnie prezentował się w zestawieniu z długimi kolczykami czy efektowną broszką. Szyja powinna jednak pozostać odsłonięta. W przypadku golfów najlepiej sięgnąć po korale czy naszyjniki lub po lśniące kolczyki. Zapinane koszule lubią z kolei długie lub krótkie ozdoby na szyi, a dekolty w serek – sięgające do jego krawędzi łańcuszki i korale.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ