Często nie zdajemy sobie sprawy, jak ważną kwestią jest dopasowanie biżuterii do twarzy. W tym względzie nie liczą się wyłącznie osobiste preferencje, ale również posiadana sylwetka. Odpowiedni dobór wyeksponuje naturalne, kobiece piękno, przy okazji sprawiając, że twarz będzie bardziej proporcjonalna. Duży udział w tym zakresie odgrywają kolczyki i naszyjnik, gdyż to właśnie te elementy znajdują się najbliżej twarzy.

Twarz owalna

W najlepszej sytuacji są panie o owalnej twarzy. Z racji swojej proporcjonalności. Pasuje im wiele kolczyków i naszyjników, stąd też mogą pozwalać sobie na modowe eksperymenty – bez obaw o ostateczny wygląd. Zarówno stonowane, ponadczasowe, jak i krzykliwe, będące hitem sezonów. Wszystkie okażą się strzałem w dziesiątkę. Rodzić się może pytanie, czy zatem kobiety o owalnej twarzy w zakresie doboru biżuterii nie mają żadnych ograniczeń? W zasadzie jedynym przeciwwskazaniem są długie kolczyki, które niepotrzebnie wydłużą twarz.

Twarz okrągła

Posiadaczki tego typu twarzy potrzebują dodatków, które ją wydłużą, przy okazji wyostrzając rysy twarzy.  Najlepszą propozycję będą zatem stanowić długie i wiszące elementy biżuterii, wzbogacone pionowymi, trójkątnymi czy utrzymanymi w kształcie litery V zawieszkami. Z racji posiadanej szerokiej twarzy, optymalne będą wąskie kolczyki i naszyjniki, które optycznie ją wysmuklą.

Twarz pociągła

W tym wypadku priorytetowym zadaniem będzie wyostrzenie i dodanie szerokości. Polecane będą krótkie złote kolczyki (https://www.wec.com.pl/pol_m_Bizuteria-zlota_Kolczyki-zlote-209.html) i naszyjniki o kształcie półksiężyca, trójkątów, z szerokimi i ostrymi elementami. Niezbyt wskazane będą z kolei komplety wąskie, długie i zaokrąglone.

Twarz kwadratowa

Kobiety o kwadratowej twarzy narzekają na jej zbyt szerokie i kanciaste rysy. Wymagają zatem biżuterii, która ją zaokrągli i wydłuży. Idealnie w tym zakresie sprawdzą się kosztowności o długim, falistym, wąskim, kulistym i owalnym kształcie, a także te składające się z różnych okrągłych elementów, np. pereł. Niewskazane są za to kolczyki i naszyjniki o kształcie rombu, prostokąta czy kwadratu.

Twarz prostokątna

Cechy charakterystyczne prostokątnej twarzy to długie i kanciaste rysy, które dla lepszego wyglądu, wymagają złagodzenia i dodania szerokości. Optymalnie sprawdzą się obroże, krótkie kolczyki i naszyjniki o kształcie koła, kuli, fali, czyli najogólniej mówiąc – pozbawione jakichkolwiek wąskich, długich i ostrych końców.

Twarz o kształcie odwróconego trójkąta

Co ją wyróżnia? Przede wszystkim szeroki podbródek. Dla uzyskania atrakcyjniejszego wyglądu, panie powinny poszukiwać biżuterii o trójkątnym, okrągłym, owalnym i kulistym kształcie, które delikatnie złagodzą kanciaste rysy. Szczególnie polecane są długie kolczyki, które nie poszerzą dodatkowo i tak masywnej szczęki.

Tak, jak wiele jest różnych rodzajów twarzy, tak równie dużą różnorodność możemy zaobserwować w kwestii dostępnej biżuterii. Odpowiednio dopasowana podkreśli kobiece piękno, zaakcentuje całą stylizację, przy okazji odciągając uwagę od drobnych mankamentów urody.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ