Japonia obfituje w wiele atrakcji, które spełnią oczekiwania zarówno tych, którzy lubią zwiedzać, a także osób, które preferują spokojny wypoczynek. W Tokio jest wiele ciekawych miejsc.

Tokio atrakcje – odkryj dzielnicę Shibuya

Na początku warto wybrać się do dzielnicy Shibuya, gdzie znajduje się najruchliwsze skrzyżowanie świata. Jest tam wiele reklam, telebimów, można spotkać ciekawie przebrane osoby, np. za Pokemony. Znajduje się tam również pomnik psa Hachiko. W tej dzielnicy jest także wiele restauracji, gdzie można spróbować najlepszego na świecie sushi, które zostanie przygotowane na naszych oczach.

Tokyo atrakcje – dla miłośników ogrodów

Doskonałym wyborem jest również Pałac Cesarski wraz z otaczającymi go ogrodami. Jednak należy pamiętać, że można go zwiedzać tylko dwa razy do roku. Dla amatorów pięknych krajobrazów i przyrody, doskonałym wyborem będzie Park Shinjuku Gyoen. Można tu odpocząć od ruchliwego centrum i zwiedzić aż trzy typy ogrodów, począwszy od japońskiego przez angielski i francuski.

Tokio Atrakcje – średniowieczne świątynie

Będąc w Tokio nie można również zapomnieć o Asakusie, gdzie znajduje się świątynia buddyjska wybudowana w VII wieku- Senso- Ji. Ta bardzo ciekawa architektura na pewno zainteresuje wszystkich amatorów pięknych budowli sprzed wieków.
W tym miejscu można skosztować także lokalnych przekąsek oraz kupić pamiątki.

Tokio atrakcje – nowoczesne budynki i technologie, sąsiadujące ze świątyniami

Warto również zobaczyć Government Building, gdzie znajdują się bardzo wysokie budynki rządowe, które posiadają darmowe punkty widokowe, gdzie można zobaczyć panoramę całego miasta. Obowiązkowym punktem jest także Yasukuni Shrine, który poświęcony jest poległym żołnierzom, którzy oddali swoje życie za cesarza Japonii. Aby dojść do tej świątyni trzeba przejść pod stalową bramą Torii.

Dla miłośników sztuki nowoczesnej doskonałym wyborem będzie Oda Iba. To sztuczna wyspa, gdzie można za darmo skorzystać z różnych symulatorów. Znajdują się tam także automaty do gry.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ