W każdej szafie powinny się znaleźć ubrania na każdą okazję. Ciuszki do chodzenia po domu, pidżamy do spania czy eleganckie ubrania do pracy lub do teatru. Wiadomo przecież, że nie pójdziesz na wystawną kolację w dresie, ani w byle jakich spodniach i bluzce na rozmowę kwalifikacyjną. Szykowny strój to coś, na co wielu ludzi zwraca uwagę. Jest to dość istotny element Twojej garderoby. Nigdy nie wiadomo jaka sytuacja Ci się przydarzy i czy akurat nie będziesz potrzebował eleganckiego garnituru.

Jak dobrać odpowiedni garnitur dla mężczyzny?

Bardzo ważne jest, by dopasować odpowiedni rozmiar. Marynarka nie może być przyciasna z za krótkimi rękawami, a spodnie za długie i szerokie. Przy wyborze odpowiedniego garnituru należy zwrócić na kilka kluczowych szczegółów. Kołnierz marynarki powinien przylegać do kołnierzyka koszuli, zaś klapy marynarki powinny przylegać do klatki piersiowej. Ramiona marynarki powinny naturalnie układać się wzdłuż ramion sylwetki. Barki nie powinny wypychać rękawów marynarki. Załamania oraz marszczenia materiału w okolicach zapiętego guzika są wręcz niedopuszczalne. Rękawy muszą kończyć się około dwa centymetry powyżej nadgarstka, tak aby wystawały spod nich kawałki mankietów koszuli. Spodnie zaś powinny sięgać do obcasa. Najlepiej, byś w salonie skorzystał z pomocy ekspedienta. Oni najlepiej wiedzą jak garnitur ma leżeć na sylwetce. Na pewno dadzą Ci również wiele wskazówek co do wyboru koloru, jak i późniejszemu doborze dodatków.

Jakie dobrać dodatki do eleganckiego ubrania?

By Twój garnitur prezentował się dobrze, musisz koniecznie dobrać do niego dodatki. Potrzebujesz uzupełnić swoją garderobę o kilka krawatów, byś mógł codziennie dopasować inny. Na poważniejsze okazje, typu podpisywanie ważnego kontraktu powinieneś wybrać bardziej formalny krawat w kolorze granatowym. Na mniej oficjalne okazje dobrze sprawdzą się kolory czerwieni oraz zieleni. Wybierając inne dodatki do Twojego ubioru sprawisz, że będzie on wyglądał zupełnie inaczej i nadawał się na inne okoliczności.

http://www.toysboard.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ