farbowanie włosów rudych na blond

Wiele kobiet zastanawia się, w jaki sposób rozjaśnić rude włosy do jasnego odcienia blond. W zależności od efektu końcowego, czyli tego, jaki chcemy osiągnąć, kobiety powinny nastawić się na rozjaśnianie w kilku etapach, bowiem od razu nie da się zrobić. Farbowanie włosów rudych na blond uczy z pewnością cierpliwości, bowiem wymarzony efekt osiągnąć można jedynie stopniowo. Pamiętając przy tym, iż przez cały czas należy odpowiednio dbać o włosy, a więc należy stosować maski, olejki i profesjonalne odżywki. Warto pamiętać, że przejście z rudego koloru na blond nie zawsze jest możliwa, gdyż ilość czerwonych pigmentów w rudych włosach jest tak duża, że wywabienie ich rozjaśniaczem lub jakąkolwiek farbą rozjaśniającą jest bardzo trudne, a w skrajnych przypadkach zupełnie niemożliwe. Jednak jak to w każdym temacie – warto spróbować niż katować się myślami, co by było w przypadku niepodjętej próby.

farbowanie włosów rudych na blondTrudny zabieg

Farbowanie włosów rudych na blond to z reguły niezwykle trudny i ryzykowny zabieg. Ryzykowny oczywiście ze względu na osiągnięty efekt końcowy, nie mówimy tu absolutnie na narażenie włosów na jakieś niedoskonałości. Chodzi raczej o przykrą niespodziankę z ostatecznym kolorem, ale oczywiście nie warto być w tym temacie jedynie czarnowidzem, tylko warto spróbować. Z pewnością bardzo polecana jest wizyta w salonie, gdzie fryzjer na pewno oceni, czy uda mu się uzyskać kolor, który będzie satysfakcjonujący. Fachowca w tej dziedzinie na pewno użyje środków, które zapewnią i jemu oraz przede wszystkim samej zainteresowanej optymalny efekt. Niektóre kobiety decydują się na wybór produktów naturalnych. Jednym z domowych sposobów na zmianę koloru włosów jest zabieg z użyciem cytryny, głównie znanej z właściwości rozjaśniających włosy. Jak można dowiedzieć się z forów internetowych w sieci, aby skorzystać z tej metody należy sok z egzotycznego owocu wymieszać z pięcioma łyżkami wody, spryskać nim głowę, a następnie spędzić godzinę lub dwie na świeżym powietrzu. Kuracja nie działa błyskawicznie i wymaga sukcesywnych powtórek, dlatego nie można zrażać się z braku odpowiednich efektów już po pierwszej próbie.

Twoje włosy, Twoja decyzja

Jeśli jednak kochasz swoje rude włosy, to nie warto eksperymentować. To Ty musisz dobrze czuć się z własnymi włosami, a nie sugerować się ze zdaniami swoich znajomych czy przyjaciół, którym ten kolor włosów nie przypadł do gustu. Przecież najważniejszy jest Twój gust i Twoje zdanie w tym temacie. Najważniejsze, aby Tobie podobała się Twoja fryzura i byś czuła się w niej komfortowo.

[Głosów:11    Średnia:2.9/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ