fryzury męskie irokez

Na fryzurę męską na tak zwanego irokeza decydują się głównie osoby młode, od tych w wieku gimnazjalnym i szkoły średniej, po mężczyzn nastoletnich oraz średnio w wieku dwudziestu paru lat. Oczywiście można również spotkać mężczyzn w wieku średnim, którzy kochają irokeza i nie zamierzają zmienić u siebie tej fryzury. Tak naprawdę męska fryzura jest sprawą indywidualną i jak we wszystkim, również w tym temacie zdarzają się wyjątki jeśli chodzi o wiek. Z pewnością irokez jest jedną z modniejszych fryzur męskich w ostatnich latach, a przy tym nieco bardziej odważną. Dlatego rzadko spotkamy z irokezem właściciela firmy czy dyrektora bądź kierownika na eksponowanym stanowisku firmowym. Raczej na irokeza decydują się potocznie mówiąc zwykli ludzie, którzy nie mają zbyt dużego statutu społecznego i nie przeszkadza im ta fryzura w kontaktach towarzyskich i biznesowych.

fryzury męskie irokezRenesans irokeza

Eksperci od stylizacji powiadają, że fryzury męskie irokez przeżywają coś na zasadzie renesansu, bowiem ta fryzura była bardzo popularna na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych dwunastego wieku. Następnie moda na tę fryzurę z końcem lat dziewięćdziesiątych nieco wygasała, by trend na irokeza powrócił w kolejnym tysiącleciu. Fryzura irokez polega na zaczesywanych do góry włosach, tworząc przy tym wąski pasek, biegnący od czoła aż do karku. Zwykle ta część włosów jest farbowana lub nieco rozjaśniana. Po bokach głowy włosy najczęściej są bardzo krótko przystrzyżone lub całkowicie wygolone. Bardzo rzadko, ale mimo wszystko można odnotować takie przypadki, na irokeza strzyżą się również kobiety. Bardzo istotne w wyborze irokeza jest to, aby wybrać go proporcjonalnie do kształtu twarzy oraz koloru włosów. W tym na pewno pomoże nam nasza zaufana fryzjerka bądź fryzjer, który doradzi nam w ostatecznym wyborze.

Nawiązanie do muzyki

Irokez uważany jest za niezwykle awangardową fryzurę, która kojarzona jest zwłaszcza z takimi rodzajami muzyki jak punk i rock. Cieszy się ona coraz większą popularnością wśród młodzieży i coraz częściej wykonuje się jej elegancką wersję na wieczorne spotkania ze znajomymi, czy choćby do pracy. Ta nietypowa stylizacja podkreśla kreatywność i dynamizm i ten efekt jest z pewnością mocno dostrzegany przez inne osoby.

[Głosów:5    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ