Garnitury męskie – jak dobrać model do sylwetki?

0
612

Garnitur to bez wątpienia najbardziej elegancki ubiór męski. Prawda jest jednak taka, że garnitur nie będzie się dobrze prezentował, jeśli nie zostanie dopasowany do sylwetki. Znana marka, topowy kolor, wysoka cena. Te wszystkie aspekty niewiele będą wówczas znaczyć. Jak więc sprawić, by garnitur leżał jak szyty na miarę?

Garnitur męski – określenie rozmiaru

Nie ulega wątpliwości, że przy doborze rozmiaru garnituru mężczyzna powinien brać pod uwagę przede wszystkim rodzaj swojej sylwetki i rozmiary poszczególnych partii ciała. Jednak już na początku, przed mierzeniem można przyjąć kilka zasad. Marynarka nie może być za długa, a także nie może za mocno odstawać od ciała. Musi delikatnie do niego przylegać, tak by nie było widać charakterystycznych pofalowań materiału. Te pojawiają się zarówno w momencie, gdy jest go za dużo (za luźna), jak i za mało (za ciasna). Co do długości, to dobrze dobrana marynarka powinna kończyć się tuż za linią pośladków. Ważne jest również, by rękawy nie przysłaniały mankietów koszuli, ponieważ prowadzi to do zaburzenia proporcji sylwetki. Rękaw marynarki powinien kończyć się ok. 1,5 centymetra powyżej nadgarstka. Z kolei, jeśli mowa o spodniach, to te powinny kończyć się na górnej części cholewki buta.

Garnitury męskie – dla masywnej i szczupłej sylwetki

Masywna, jak i smukła sylwetka ciała wymagają zupełnie innych rozwiązań. Doskonale o tym wiedzą eksperci z dobrych salonów, takich jak np. https://uomopiu.pl/ w Toruniu gdzie prezentowana jest moda Włoska. W takich miejscach można liczyć na fachowe doradztwo, które w przypadku masywnych sylwetek będzie wskazywało na krój regular fit. Nie są to modele mocno przylegające, ograniczające ruchy, ale nie ma w nich także nadmiaru materiału. Wbrew pozorom ten działa bardzo negatywnie, dodatkowo poszerzając sylwetkę. Spodnie w takim wariancie będą zwężane poniżej linii kolan, a klapy przy marynarce powinny być szersze, gdyż zrównoważą proporcje sylwetki. Z kolei garnitury męskie dla szczupłych panów powinny być w kroju slim fit. Charakteryzują się one standardowymi klapami przy marynarce, minimalnym wypełnieniem ramion, a także dwoma guzikami, z których ten pierwszy znajdzie się nieco wyżej niż talia. Spodnie w tym przypadku powinny mieć niski stan.

Znacznie wiele elementów ukaże się podczas mierzenia garniturów. Jeśli mężczyźnie zależy na elegancji, wygodzie i oryginalności w jednym, to powinien postawić na mniejsze butiki. Tak zwane sieciówki nie zagwarantują tego, co posiada między innymi wspominane już UomoPiu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ