Białe buty to estetyczne i pasujące do większości stylizacje obuwie. Trzeba jednak pamiętać, że obuwie w tym kolorze szybko się brudzi i widać na nim każde najmniejsze nawet uszkodzenie.  Te wady białych butów nie sprawiają jednak, że brakuje na nich amatorów. Białe obuwie występuje w różnych modelach od butów sportowych, takich ja trampki po kozaki. Dlatego, zanim zdecydujesz się na ich zakup, dobrze jest sprawdzić, jaki czyścić białe buty.

Przede wszystkim należy uświadomić się, że białe buty nigdy nie będą tak białe, jak w dniu, w którym się je kupuje. Utrzymanie ich w idealnym stanie jest niemal niemożliwe, a sprawienia, żeby zawsze wyglądały dobrze, wymaga czasu i zagazowania. Sposobów na czyszczenie białych butów jest bez liku. Niestety nie wszystkie sprawdzają się w praktyce i pasują do każdego rodzaju obuwia. Co więcej, białe buty wykonanie z kiepskich materiałów, nawet jeśli będą odpowiednio pielęgnowane, szybko żółkną i zniszczą się.

Profesjonalne środki do czyszczenia białych butów

Najprościej, ale też i kosztownie białe buty można wyczyścić za pomocą odpowiednich środków czyszczących. Profesjonalne preparaty do czyszczenia białego obuwia odnajdzie się w praktycznie każdym sklepie obuwniczym.

czym czyscic biale buty modny-styl.pl

Domowe sposoby na czyszczenie białych butów

Jeśli jednak nie chce się wydawać dużych pieniędzy na profesjonalne środki czyszczące, można zastosować naturalne sposoby. Większość z nich opiera się na zastosowaniu tanich produktów, które można odnaleźć w każdym domu. Sam proces czyszczenia białych butów nie jest skomplikowany, nie ma jednak pewności, że efekt będzie zadowalający.

Jak czyści białe buty sodą?

Pierwszym sposobem na czyszczenie białych butów jest zastosowanie sody oczyszczonej. Kilka łyżek tej substancji należy wymieszać z wodą. Dla wzmocnienia efektu do sody można dodać wodę utlenioną. Ze składników powinna powstać gęsta pasa. Wciera się ją za pomocą szczoteczki do zębów lub szmatki w białe buty. Czynność należy powtórzyć dwa razy, a nadepnie (bez płukania) odstawić buty w dobrze nasłonecznione miejsce na ok. 3 godziny. Po tym czasie można strzepać pierwszą warstwę sody, uderzając podeszwami o siebie. Reszki nałożonej pasty należy zetrzeć szczoteczką.

Jak czyścić białe buty sokiem z cytryny?

Kolejnym sposobem na czyszczenie białych butów jest zastosowanie soku z cytryny lub limonki. Kwasy zawarte w tych owocach działają jak chemikalia, a czy tym są naturalne i bezpiecznie, ponieważ nie zawierają sztucznych barwników. Aby wyczyścić białe buty cytryną, należy przygotować mieszankę składającą się ze szklanki wody i dwóch łyżek soku z cytryny/limonki. Roztworem przeciera się buty za pomocą szmatki lub szczotki, a następnie przeciera na sucho. Sok z cytryny świetnie sprawdza się przy czyszczeniu białych butów materiałowych.

domowe sposoby na czyszczenie bialych butow modny-styl.pl

Jak czyścić białe buty z zamszu?

Do czyszczenia białych zamszowych butów można wykorzystać ocet. Sprawdzi się on również pielęgnacji butów skórzanych, nie jest natomiast zalecany by obuwiu z tkaniny. Aby wyczyścić buty octem, należy na zwilżoną szmatką nalać łyżeczkę octu i dokładnie wytrzeć nią buty. W kolejnym kroku buty należy spłukać woda, aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu.

Co ile czyścić białe buty?

Jeżeli chce się, aby białe buty na długo pozostawały estetyczne, ich pielęgnacją należy zajmować się systematycznie. Najlepiej czyścic jest je zaraz po ściągnięciu. W trakcie pielęgnacji białych butów należy również pamiętać, aby szczególnie chronić wstawki, falbanki czy koronki, które się na nich znajdują – działanie środków czyszczących może je uszkodzić.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ