Zajęcia fitness to nie tylko te związane z wykonywaniem ćwiczeń rozciągających czy jogą. Coraz częściej w klubach sportowych można spotkać treningi oparte na tańcu. Zajęcia te znane są pod nazwą fitness dance i cieszą się coraz większą popularnością. Oprócz wszystkim znanej zumby do fitness dance można zaliczyć jeszcze kilka innych, które w dużej mierze opierają się na tańcu. Zobacz, czym są zajęcia fitness dance oraz jak wybrać te najlepsze dla siebie.

Czym jest fitness dance?

Najprościej mówiąc, fitness dance to programy łączące taniec z fitnessem. Mają one charakter ogólnorozwojowy, a ponadto poprawiają krążenie, pamięć ciała oraz pozytywnie wpływają na układ nerwowy. Fitness dance to również znakomity sport dla osób, które chcą zrzucić zbędne kilogramy. Intensywne i dynamiczne ćwiczenia pozwalają spalić przeciętnie ok. 500 kalorii w czasie godzinnych zajęć. Dużą zaletą zajęć fitness dance jest również to, że modelują one sylwetkę, wyostrzają płynność ruchów, oraz uczą jak pięknie się poruszać.

ile kosztuje zumba modny-styl.pl

Kto może się zapisać na fitness dance?

Zajęcia łączące taniec i fitness są dla wszystkich. Mogą w nich uczestniczyć zarówno Panie, jak i Panowie. Wiele klubów organizuje również zajęcia fitness dance dla dzieci. Większość z treningów opiera się na niezbyt trudnych układach choreograficznych, które może wykonać każdy. Ważne jest również to, że aby uczestniczyć w zajęciach nie trzeba mieć dużego poczucia rytmu czy słuchu absolutnego. W fitness dance liczy się przede wszystkim dobra zabawa i pozytywna energia, chwilowe zagubienie rytmu nie jest niczym złym.

Ile kosztują zajęcia fitness dance?

Koszt zajęć fitness dance jest taki sam jak tych typowych w klubach fitness. Zazwyczaj są one kolejnymi propozycjami w grafiku i bez problemu można w nich uczestniczyć, wykupując karnet do klubu sportowego. Średni koszt pojedynczych zajęć fitness dance w Polsce to ok. 25-30 zł za godzinę. Na zajęciach tego typu można uczestniczyć zarówno w klubach sportowych i fitness, jak i w niektórych szkołach tańca.

Rodzaj zajęć fitness dance

Dużą popularność fitness dance sprawiła, że zajęć opierających się na tańcu jest bardzo wiele. Bez problemu dobierze się te, które pasują do naszych upodobań muzycznych i rodzaju tańca, który lubimy. Podstawowymi zajęciami fitness dance jest zumba, która występuje w kilku odmianach np. basic, toning, senteo czy w wersji aqua zumby.

jakie sa zajecia fintess dance modny-styl.pl

Jednak nie jest ona jedynym wyborem. Kluby sportowe proponują również treningi oparte na muzyce orientalne i tańcu brzucha, polo dance, latino dance czy zajęcia inspirowane baletem i tańcem klasycznym. Wśród zajęć fitness dance popularne są również te nawiązujące do bardziej nowoczesnej muzyki jazzu, funky czy hip-hopu.

Jak wyglądają zajęcia z fitness dance?

Zajęcia fitness dance to nadal treningi, dlatego też podstawową zasadą jest rozpoczynanie ich od rozgrzewki i kończenie rozciąganiem. Kształt układu choreograficznego pozostaje w gestii instruktora. Może on być bardziej lub mniej skomplikowany, część ćwiczeń może być też wykonywana w parach. Na zajęcia fitness dance można uczęszczać niemal codziennie, jednak efekty ćwiczeń można zobaczyć już po treningach dwa razy w tygodniu. Instruktorzy fitness dance podkreślają również, że treningi warto połączyć z ćwiczeniami kardio, wzmacniającymi oraz ogólnorozwojowymi.

 

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ