Jak dbać o cienkie włosy?

Każde włosy wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Na szczególną uwagę zasługują cienkie włosy. Dzięki prawidłowemu myciu i suszeniu ich forma może ulec polepszeniu. Pozostaje tylko pytanie, jak tego dokonać i jak zwiększyć objętość cienkich włosów?

Odpowiedni sposób mycia włosów

To ważne żeby zdać sobie sprawę z tego, że delikatne włosy wymagają właśnie takiego traktowania. Należy zwrócić uwagę na to, aby nie wysuszyć skórę głowy, ponieważ może to doprowadzić do przetłuszczania włosów. Jak postępować, żeby uniknąć takich błędów? Wystarczy nie spłukiwać szamponu lub odżywki gorącą wodą. Nie wolno też stosować te substancje bezpośrednio na skórę głowy.

Suszenie włosów – jak to zrobić prawidłowo?

Gorące powietrze to największy wróg cienkich włosów, dlatego bardzo ważne jest suszenie włosów delikatnym nawiewem. Należy też pamiętać o odpowiedniej odległości sprzętu od głowy, powinna wynosić około 20 cm. Gdy włosy są już suche warto zastosować na nie ochronny preparat, który sprawi, że fryzura nabierze objętości.

Oczywiste rozwiązania są czasem najlepsze

Nie można zapomnieć, ani lekceważyć najbardziej oczywistych sposobów w walce o zdrowe, piękne i zadbane włosy. Mowa tu o użyciu kosmetykach przystosowanych do cienkich włosów. Najlepszym rozwiązaniem będą szampony oraz odżywki, które zapobiegają wypadaniu włosów, ale również te zwiększające ich objętość. Należy unikać ciężkich odżywek.

Naturalne i domowe wspomagacze

Warto pamiętać o tym, że nie zawsze trzeba inwestować duże sumy pieniędzy, aby uzyskać zamierzony efekt. Czasem wystarczy zajrzeć do szafki kuchennej i znaleźć odpowiedni składnik. Napar z rumianku, suszony kwiat z lipy, olejek rycynowy lub arganowy, to tylko przykładowe elementy, które mogą pomóc w walce o zdrowe i mocne włosy.

Istotną sprawą jest też to, aby stosować odpowiednie sprzęty do stylizacji włosów. Gdy są one cienkie i słabe, to ważne jest żeby urządzenia nie wytwarzały zbyt dużego ciepła. Najlepiej, gdy prostownica lub lokówka będzie miała możliwość regulowania temperatury. Dzięki temu stosowane zabiegi nie pójdą na marne. Włosy w końcu staną się mocniejsze, nie będą przetłuszczały się, a brak objętości nie będzie problemem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ