Kapelusz to oryginalny element garderoby. Można nosić  go zarówno latem, jak i jesienią czy wiosną. Wbrew pozorom kapelusz jest tym nakryciem głowy, które może nosić każda  kobieta. Dodaje jej tajemniczości i oryginalności. Jednak, aby tak było możliwe, konieczne jest dobranie odpowiedniego rozmiaru kapelusza. Nie przemyślany wybór może bowiem przyćmić i przytłoczyć jego właścicielkę. W doborze kapelusza należy kierować się kształtem twarzy, typem urody, wzrostem, posturą, a także strojem i okazją, na którą chce się go założyć. Zobacz jak dobrać kapelusz do kształtu twarzy i nie tylko.

Pani od kapeluszy, czyli pomoc modystki

Panie, które chcą skorzystać z profesjonalnej usługi i dobrać kapelusz do kształtu twarzy eliminując ryzyko błędu, powinni udać się do modystki. Jest ona specjalistką od kapeluszy i pomaga w dobraniu odpowiedniego nakrycia głowy.

Jak dobrać kapelusz do stroju?

Kapelusze są nakryciami głowy, które stosuje się zarówno przy eleganckich okazjach, jak i w codziennych stylizacjach. Coraz częściej z tym rodzajem nakrycia głów można spotkać się na eleganckich przyjęciach weselnych. Tutaj wzorem angielskiej mody kapelusze noszą i goście i panna młoda. Dodają one szyku i elegancji ślubnym kreacjom. Należy jednak pamiętać, że rodzaj kapelusza trzeba ściśle dopasować do sytuacji i okazji. Klasyczny kapelusz zakładamy do stroju utrzymanego w tej tonacji, natomiast wymyślny do ekstrawaganckiego. W codziennych stylizacjach sprawdzają się kaszkiety.

7

Jaki kapelusz dla niskiej osoby?

Wybierają kapelusz, dużą uwagę należy zwrócić na swój wzrost. Niskie i filigranowe panie będę źle wyglądać w kapeluszach z wielkim rondem oraz tych ozdobionych wieloma dekoracjami. Natomiast kobiety tęższe niekorzystnie prezentują się w fikuśnych, małych kapelusikach – zmniejszą one optycznie głowę i sprawiają, że sylwetka wydawać się będzie cięższa.

Wysokie i szczupłe panie mogą pozwolić sobie na kapelusze z szerokiemu rondem, powinny jednak pamiętać, aby łączyć go z fryzurą odsłaniającą szyję. Modystki podpowiadają, że kobiety o wzroście powyżej 170 cm mogą w stylizacjach wykosztować kapelusz z szerokim rondem, niskie panie najlepiej, jeśli stosują kapelusze z małym rondem, toczki i woalki.

Jak dobrać kapelusz do kształtu twarzy?

W najlepszej sytuacji są panie, które posiadają owalną twarz. Mogą one ubierać niemal każdy rodzaj kapelusza. Kobiety o twarzach okrągłych najlepiej będą wyglądać w kapeluszach o trójkątnych, pionowych lub z ukośnymi  liniami. Główka kapelusz z podwyższonym stanem będzie wtedy wydłużać twarz. Powinny one jednak unikać tych naciągniętych na czoło oraz z dużym rondem.

Do twarzy kwadratowej dobrze jest dobierać kapelusze okrągłe, z liniami pionowymi i skośnymi. Załagodzą one rysy i wydłużą twarz. Panie o kwadratowych twarzach powinny unikać kapeluszy zsuniętych na tył głowy, z ostrymi kantami i zdecydowanymi liniami, natomiast mogą wybierać te z dużym rondem.

9

Kapelusza pasujące do twarzy trójkątnej to zaokrąglone nakrycia głów. Powinny zasłaniać szerokie czoło i tym samym zmniejszać dysproporcje pomiędzy nim a spiczastą brodą. Panie  z trójkątną twarzą dobrze będą wyglądać w beretach, natomiast niekorzystnie będą prezentować się w kapeluszach o skośnych liniach. Modystki zalecają noszenie małych kapelusików sportowych naciągniętych na czoło.

 

[Głosów:2    Średnia:1.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ